Wpis z mikrobloga

Witam dostałem takiego maila z urzędu celnego w Przemyślu.Jak mam wytłumaczyć celnikowi że do obniżenia ceny użyłem kuponu i jak mogę mu to udowodnić

DZIEŃ DOBRY.

DZIĘKUJĘ ZA DOSŁANIE ZAŁĄCZNIKÓW. ALE W ZWIĄZKU Z TYM PROSZĘ O WYJAŚNIENIE I POTWIERDZENIE PODOBNYMI ZAŁĄCNIKAMI, Z CZEGO WYNIKA RÓŻNICA CENY ZAKUPIONEGO TELEFONU:

USD 162,11 – USD 99,99

WARTOŚCI TE WYSTĘPUJĄ NA JEDNYM Z ZAŁĄCZNIKÓW.

#gearbest
  • 22
  • Odpowiedz
@PanSlawek: zrób zrzut ekranu z zamówienia i tam jest ładna rozpiska, dla przykładu: Total Cost Commodity price : 12.99 - Used 194 GB Points saving: 3.88 + Delivery costs: 0.40 = USD 9.51
Zrób w czerwonym kółeczko cenę którą zapłaciłeś, dodatkowo zrzut ekranu z paypal i czy przelewy24 i tam też jest jedna kwota.
Do tego im napisz, że w chinach tak jak i w polskich hipermarketach większość produktów jest
  • Odpowiedz
@PanSlawek ja się raz tydzień z tymi debilami kłóciłem bo im pdf'ów nie czytało.
Wkurzyłem sie i wydrukowałem łącznie 20 stron potwierdzeń (kilka przedmiotów było w paczce itd.) Pakuje w kopertę i jeb powiadomienie że zwolniono z celnego ((oo))
  • Odpowiedz
@widmo82:

Zastanów się dlaczego chcą szczegółów. Jesteś celnikiem i widzisz takie różnice cenowe..... zap....za najniższą krajową i co nie pokusisz się by wykorzystać zajmowane stanowisko do obczajenia gdzie i jak tak tanio kupić a może i nawet biznes rozkręcić...nie wydało się wam to podejrzane? Niech podadzą podstawę prawną tak szczegółowych pytań...Wy macie w ogóle mózgi chopy? :)
  • Odpowiedz
zap....za najniższą krajową

@ryjek201:

że co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiesz o czym piszesz, ale piszesz :)

Podstawa prawna? Czy Ty miałeś kiedyś jakąś kontrolę skarbową? Jestem pewien, ze nie :)
  • Odpowiedz
@widmo82:

To nie rozumiem jak mało musisz zarabiać skoro zarobki celnika są dla Ciebie wysokie....

Widzisz, niektórzy trzepią portami i na słowo kontrol miękną im faje a inni bardziej światli potrafią zadawać pytania. Nie robi na mnie wrażenia żadna kontrol dopóki potrafię zapoznać się z jej zasadami, zakresem i
  • Odpowiedz
@ryjek201 to wg ciebie ile taki celnik zarabia bo przed chwilą pisałeś że minimalna :)
OP mizernie dobral dowody potwierdzające zakup i stąd pytania od celnika
  • Odpowiedz
@widmo82:
Panie ekspercie google pokazało więcej? Wake up, wstawamy, to nie ta bajka. Widzę skradziona kreatywność przy sklecaniu zdań. Jak się nie ma co się lubi lub się nie potrafi.....
  • Odpowiedz
@ryjek201 popatrz w jakich tagach się wypowiadam i może zapali ci się zarowa że mogę wiedzieć więcej niż myślisz. To co Google podaję to jest podstawa. A to co przelewaja na konto zależy od stopnia, grupy, mnożnika, kilkunastu dodatków stałych i okresowych, premii itd.
  • Odpowiedz
@PanSlawek: bylem w tej samej sytuacji, tylko ja nie distalem maila z pytaniem tylko naliczyli mi vat od pelnej kwoty, kiedy zglosilem reklamacje to uslyszalem, ze kupon to tez produkt i na niego tez naliczają vat
  • Odpowiedz