Wpis z mikrobloga

@tobjasz: To w temacie jesteś :) Może będziesz w stanie pomóc.
Znasz może drzwi Dierre?

Dolne wkładki tam się dziwnie wyciąga, nie ma z boku śruby.

Podejrzewam, że pod tą plastikową osłonką dolnego klucza jest jakiś mechanizm.
Ale nie jestem wstanie jej wyciągnąć, siedzi w tym plastiku w środku a mocniej strach podważyć, bo to plastik.
(Gałkę odkręciłem przed próbami)

Jak tam się dostać?
Serwis lokalny dzwoniłem, i 150 wizyta plus
J.....I - @tobjasz: To w temacie jesteś :) Może będziesz w stanie pomóc.
Znasz może ...

źródło: comment_hlB6TDZ1SkvOFxl63XbiMBqlto16obS4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ehh - miałem dokładnie taki sam zamek, takie same drzwi i ten sam problem:)

Mieszkałem parę lat temu na świeżo wybudowanym osiedlu, na którym najpierw budowlańcy mieli klucze budowlane, a potem chodziły jakieś "łebki" i wymianiali klucze na właściwe (podobno blokując możliwość otwarcia kluczami budowlanymi).

Wszystko niby fajnie, klucz piórowy, zamek wydawał sie ok. Problem jednak się pojawił jakieś 2 lata później - zaczęły się dziwne włamania bez śladu ingerencji jakiegokolwiek narzedzia
  • Odpowiedz
Zapomniałem o jednej polskiej firmie, która robi dobre kłódki, a w swojej ofercie mają też zamki - chodzi mi o KABRO - też wydaje się godna polecenia.
  • Odpowiedz
@tobjasz: Stare zamki piórowe w Dierre były podatne na włamania, był specjalny klucz do nich. https://shop.multipick.com/pl/sale/pick-mottura-5mt3-na-dwupiorowe-klucze-zasuwowe-otwierajacych-sie-w-lewa-strone

Nowe mają na bolcu wytłoczone "LOCK" co niby utrudnia włamanie tą metodą.

Mi jedynie chodzi o dolną zwykłą wkładkę dolną, ale za cholerę nie potrafię jej wyciągnąć. Nie ma standardowej śruby z boku i tu się problem pojawia. Gdzieś kiedyś słyszałem, że wyciąga się dodatkowy mechanizm dostępny pod maskownicą obok zamka, ale za żadne skarby
  • Odpowiedz