Wpis z mikrobloga

Mirasy z #krakow mam pytanie. Jaki bilet i na co najlepiej kupić jeżeli chcę cały miesiąc jeździć po mieście komunikacją miejską z punktu A do B? Znalazłem coś takiego http://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_public/mpk/bilety/aktualne/okresowe.jpg Może mi ktoś obeznany z życiem wytłumaczyć ocb z tymi typami biletów (okazjonalny, imieniny itd.)? Istnieje możliwość kupienia biletu na wszystkie typy komunikacji (mpk, tramwaj), gdzie coś takiego kupić I ile to kosztuje bez zniżek i dla studenta? Przy okazji może ktoś orientuje się do jakiej strefy biletowej należy Libertów?
#kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@wezyrek: a powiedz cumplu, muszę kupować na każdą linie osobno? Nie ma opcji kupienia jednego biletu na wszystkie linie, czy to się po prostu nie opyla? Za czasów szkoły w Zielonej Górze miałem bilet MZK na cały miesiąc, na każdą linie
  • Odpowiedz
@Zavodoviec i tak samo jest z ta karta miesieczną.. kupujesz "siociową" na I i II strefe i mozesz jezdzic autobusami i tramwajami wszystkimi. jeszcze kiedys byla opcka czy caly tydzien czy tylko pn-pt
  • Odpowiedz
@Zavodoviec: bilet imienny to Twoj osobisty bilet. Idziesz do mpk ze zdjęciem i Ci wyrabiają kartę miejską, a potem doładowujesz ją co miesiąc w automacie na przystankach. Możesz też używać aplikacji Imka w telefonie, ale nie do końca wiem jak tam się konto zakłada (też potrzeba zdjęcie, chyba wysyłasz formularz do mpk i oni to weryfikują)

Bilet na okaziela to chyba bilet bez nazwiska, czyli może na nim jeździć nawet 10
  • Odpowiedz