Wpis z mikrobloga

@Prokurator1990: w tej cenie 6D wygrywa wszystko - nie znajdziesz lepszego body FF.

W APSC wygrywa sony z A6000/A6300

Jak masz więcej kasy na FF to oczywiście Sony A7R II lub A7 II

Polecam system Canona bo bardzo się lubi z adapterami od Sony więc jeśli w przyszłości zacznie Cię ograniczać (chociaż 6D raczej nie prędko bo to naprawdę super sprzęt - sam miałem przez 2 tygodnie pożyczony) to będziesz miał
@laza: ktoś kto używał wizjera elektronicznego w Sony (bo w np. Panasonicach nie jest taki dobry) nigdy już nie wróci do wizjera optycznego. Po prostu nie ma żadnego, nawet najmniejszego powodu.
@adamtg jest wyraźny, ostry niezależnie od otoczenia. Daje Ci możliwość focus peaking czyli pokazuje kropki gdy coś jest w focusie na obiektywach manualnych, możesz przybliżyć obraz (i nadal mieć focus peaking), mozesz strzelać pod słońce i nie bać się że stracisz wzrok, widzisz w nim dokladnie jak zdjęcie będzie wyglądać i masz 100% pokrycia klatki, nie znika Ci obraz jak robisz zdjęcia (świetne przy serii i ruchomym obiekcie), można łatwo używać go
@sorek: dzięki za odpowiedź. Pytam bo sam jestem jeszcze rozdarty między systemem canon (60D) i sony (a6000). I się zastanawiałem czy mi coś nie umyka, bo jeśli chodzi o wizjer wolę pracować na canonie. Z sony wykorzystuje tylko focus peaking i przybliżanie, kiedy korzystam ze szkieł canona na alfie.
@adamtg mój różowy ma a6000 i powiem Ci że uwielbiam tego malucha. Genialny aparat i bardzo podręczny. Szkoda że phase focus ma dopiero a6300..
@sorek też uwielbiam mojego a6000. Przy wyjściach w góry mam jakość lustrzanki przy 1/3 wagi. Ale przy dynamicznych scenach nadal wolę 60d. Ale nie stać mnie na 2 systemy i muszę w końcu na któryś się zdecydować.