Wpis z mikrobloga

Mirki, wyprowadzam się w połowie października z flatu, agencja wymaga ode mnie, żebym już teraz bardzo mocno posprzątał w domu i utrzymywał czystość na wizytę chętnych na wynajem po mnie. Zastanawiam się tylko i nie bardzo podoba mi się, że ktoś będzie się kręcił po chałupie gdy mnie nie będzie - lub nawet jak i będę w domu. Po drugie, ciężko trochę o utrzymywanie czystości jak już powoli organizujemy sobie rzeczy i będziemy niedługo pakować je do wyprowadzki. Dodatkowo jest małe dziecko którego jest wszędzie pełno i wiadomo jak to jest ;)

Więc pytanie - czy mogą sobie robić tak jak pisałem wyżej czy muszą czekać do momentu aż się wyprowadzę? Są jakieś regulacje prawne dotyczące tego?
Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę robić gównoburzy czy utrudniać komuś życie, lecz z drugiej strony chciałbym wiedzieć jak to powinno się odbywać.

#uk #londyn
  • 16
  • Odpowiedz
@mlekopan16 normalnie landlord nie ma prawa wejść na Twoją posesję, ale w ciągu ostatnich 28 dni wynajmu, agencja ma prawo wejść do mieszkania, aczkolwiek musisz zostać poinformowany o tym fakcie 24 godziny przed i musisz wyrazić na to zgodę. Masz obowiązek utrzymać mieszkanie we względnej czystości. Zalecane jest żebyś pochować że czy małe i wartościowe no bo wiadomo Nikt Ci telewizora nie #!$%@? ale wiesz jak jest. Możesz też zaznaczyć że nie
  • Odpowiedz
@mektoncjusz to nie jest tak że nie może i #!$%@? bo oczywiście są od tego wyjątki teoretycznie ale praktycznie z doświadczenia wiem, że kończy się to w 99% źle dla landlorda, jestem tu 10 lat, osobiście przerabialem coś takiego dwa razy a w moim otoczeniu się zdarzyło parę takich sytuacji

https://homelet.co.uk/landlord-insurance/tips/your-rights-for-inspecting-or-viewing-a-property-as-a-landlord

http://www.landlordlawblog.co.uk/2014/09/09/all-about-landlords-rights-to-go-into-their-tenants-property/
  • Odpowiedz
Oglądałem ostatnio domy w Bristolu i dowiedziałem się że jeśli agencja poinformuje 24h przed to ma pełne prawo oprowadzić potencjalnych nowych klientów. Powiem szczerze że jeden dom był w takim stanie, jeśli chodzi o czystość i porządek, że ciężko było sobie wyobrazic, jak by wyglądał po naszym wprowadzeniu się tam.
  • Odpowiedz
to nie jest tak że nie może i #!$%@? bo oczywiście są od tego wyjątki teoretycznie ale praktycznie z doświadczenia wiem, że kończy się to w 99% źle dla landlorda, jestem tu 10 lat, osobiście przerabialem coś takiego dwa razy a w moim otoczeniu się zdarzyło parę takich sytuacji


@riizzlaa: W pelni sie zgadzam. Ja czekalem z ogladaniem domu ktory pozniej kupilem przez 3 miesiace bo tenanci nie zgadzali sie na
  • Odpowiedz
@GM2L te słowa wsrod Polaków w UK weszły już na tyle do mowy potocznej, że używa się ich praktycznie domyślnie, masz trochę racji no ale z drugiej strony nikt tu nie #!$%@? tak żeby co drugie słowo wrzucać angielskie.
  • Odpowiedz
@mlekopan16: @riizzlaa:


Landlord, flat.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A właścieciel mieszkania i mieszkanie to takie trudne słowa?

normalnie landlord nie ma prawa wejść na Twoją posesję

Dlaczego nie napisałeś, że ,,landlord nie ma prawa wejść na twój Land" xD

We wpisie z ostatnich 3dni użyłeś słowa screen zwracając się do Polaków. Tak ciężko użyć "zrzut ekranu" czy zwyczajnie musisz się do czegoś #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@mlekopan16: @riizzlaa:


Landlord, flat.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A właścieciel mieszkania i mieszkanie to takie trudne słowa?

normalnie landlord nie ma prawa wejść na Twoją posesję

Dlaczego nie napisałeś, że ,,landlord nie ma prawa wejść na twój Land" xD

We wpisie z ostatnich 3dni użyłeś słowa screen zwracając się do Polaków. Tak ciężko użyć "zrzut ekranu" czy zwyczajnie musisz się do czegoś #!$%@?ć.
  • Odpowiedz