Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam takie pytanie skierowane do osób, które orientują się jak to jest z wynajmowaniem pokoi w Gdańsku.
Planuje wynająć jakiś jednoosobowy pokój i znajduję mnóstwo ofert typu "pokój w 6-pokojowym mieszkaniu". Mieszkał ktoś z Was w takim mieszkaniu, czy ma znajomego, który był w takim mieszkaniu? No i interesuje mnie w ogóle opinia znawcy, na co powinnam zwracać uwagę przy wynajmowaniu pokoi itd.
#gdansk #wynajempokoju
  • 11
  • Odpowiedz
@heziakowa: znajomi korzystali, mój były szef miał kilka takich mieszkań na wynajem, musisz liczyć się z tym że taki pokój to łóżko, szafa, małe biurko i 0 przestrzeni, kuchnia przeniesiona na korytarz bo trzeba wycebulić jak najwięcej pokoi na jak najmniejszym metrażu, a każdy pokój to 700-800cbl, generalnie zależy na kogo trafisz jako współlokatorów i jak długo korzystają z kibla rano ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
6-pokojowe mieszkanie = od cholery osób i kolejki do łazienki, więc jeśli łazienki są dwie to spoko. 6 pokoi = 6 osób i więcej, musisz się z tym liczyć. Przy wynajmowaniu pokoju dopytaj o wszystkie opłaty, o to, co wlicza się w cenę (żeby nie było sytuacji, że do podanej ceny dopłacasz jeszcze 300 złotych). Sprawdź czy jest piekarnik, pralka(zdarza się, że nie ma), odkurzacz(u mnie w mieszkaniu nie było,więc zdarzają się
  • Odpowiedz
interesuje mnie w ogóle opinia znawcy


@heziakowa: świetnie trafiłaś, na wypoku sami znawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim musisz zwracać uwagę na umowę, róznego rodzaju kary, kaucję etc... Nie pakuj się w dziwne umowy, bo stracisz kaucję, lub więcej.

Zwróć uwagę na ogrzewanie, czy w zimie będzie ciepło czy zimno, jaka może być dopłata w sezonei grzewczym.

Zapytaj o możliwość wymiany wkładki w drzwiach, jeśli wynajmujesz
  • Odpowiedz
@heziakowa: 6 osobowe mieszkanie to ciągła walka o łazienkę oraz kuchnię. Ciasno i łatwo trafić na jakiegoś nieprzyjemnego lokatora. Brałbym tylko jakby było mega tanio, albo bardzo by mi pasowała lokalizacja.
  • Odpowiedz
@heziakowa: Ja aktualnie mieszkam w 5 osobowym mieszkaniu. Akurat trafiłem tak, że się dobrze dogadujemy, nie ma kolejek ani do kuchni, ani do łazienki. Ogólnie żyje mi się dobrze. Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, na kogo trafisz.
  • Odpowiedz
@heziakowa: 6osobowe mieszkanie to będzie katorga, ja będę mieszkać w 3 osobowym i myślę, że to tak optymalnie. jak widzisz cenę za pokój to od razu dopytuj jakie będą jeszcze dodatkowe opłaty, co jest wliczone w cenę, a co nie, żeby z pokoju za 600 zł ci nie wyszedł pokój za 800 zł. dużo zależy od tego na jakich współlokatorow trafisz i w jakiej dzielnicy znajduje sie pokój, bo jeśli mowa
  • Odpowiedz
@motorade: @heziakowa: Ja mieszkam już trzeci rok w kamienicy we Wrzeszczu i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Zależy na jakiego wynajmującego trafisz i potem z kim będziesz wynajmowała mieszkanie. Mamy ciepłą wodę na piecyk gazowy, ogrzewanie centralne, nie mamy jakoś wysokich opłat jak na Gdańsk teraz. Kontakt z właścicielką mieszkania jest świetny. Nie ma problemy przy jakiś zakupach do mieszkania albo awariach.

Moja znajoma kiedyś wynajmowała pokój przez dwa miesiące
  • Odpowiedz
@heziakowa: Mieszkałem w dużym, 7-pokojowym mieszkaniu. Przy takiej ilości osób, 2 łazienki to była podstawa. Generalnie nie było źle, natomiast największy minus to było sprzątanie - zarówno po sobie, jak i generalne sprzątanie części wspólnych. Zawsze ktoś się wykruszy, i nie posprząta z dowolnego powodu. Usługi sprzątające to moim zdaniem must have w takim przypadku. Za to doceniłem jedną rzecz - media rozliczane ryczałtowo. Nie trzeba się przejmować, że nieoczekiwanie będziesz
  • Odpowiedz
@heziakowa: Wynająłem rok temu pokój właśnie w sześciopokojowym mieszkaniu w Gdańsku. Cena całkiem spoko, mieszkałem jako pierwszy lokator w całkiem dobrym standardzie. Ale co zaczęło mi przeszkadzać po pewnym czasie - 6 pokojów to sześć osób, nie ma spokoju w takim mieszkaniu praktycznie nigdy. Największy problem dla mnie to nie łazienka, ale kuchnia. Nie każdy zawsze pozmywa po sobie, nie każdy dba o porządek w lodówce, ogólnie w całym mieszkaniu ciasno
  • Odpowiedz