Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam takie pytanie skierowane do osób, które orientują się jak to jest z wynajmowaniem pokoi w Gdańsku.
Planuje wynająć jakiś jednoosobowy pokój i znajduję mnóstwo ofert typu "pokój w 6-pokojowym mieszkaniu". Mieszkał ktoś z Was w takim mieszkaniu, czy ma znajomego, który był w takim mieszkaniu? No i interesuje mnie w ogóle opinia znawcy, na co powinnam zwracać uwagę przy wynajmowaniu pokoi itd.
#gdansk #wynajempokoju
  • 11
@heziakowa: znajomi korzystali, mój były szef miał kilka takich mieszkań na wynajem, musisz liczyć się z tym że taki pokój to łóżko, szafa, małe biurko i 0 przestrzeni, kuchnia przeniesiona na korytarz bo trzeba wycebulić jak najwięcej pokoi na jak najmniejszym metrażu, a każdy pokój to 700-800cbl, generalnie zależy na kogo trafisz jako współlokatorów i jak długo korzystają z kibla rano ( ͡º ͜ʖ͡º)
6-pokojowe mieszkanie = od cholery osób i kolejki do łazienki, więc jeśli łazienki są dwie to spoko. 6 pokoi = 6 osób i więcej, musisz się z tym liczyć. Przy wynajmowaniu pokoju dopytaj o wszystkie opłaty, o to, co wlicza się w cenę (żeby nie było sytuacji, że do podanej ceny dopłacasz jeszcze 300 złotych). Sprawdź czy jest piekarnik, pralka(zdarza się, że nie ma), odkurzacz(u mnie w mieszkaniu nie było,więc zdarzają się
interesuje mnie w ogóle opinia znawcy


@heziakowa: świetnie trafiłaś, na wypoku sami znawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim musisz zwracać uwagę na umowę, róznego rodzaju kary, kaucję etc... Nie pakuj się w dziwne umowy, bo stracisz kaucję, lub więcej.

Zwróć uwagę na ogrzewanie, czy w zimie będzie ciepło czy zimno, jaka może być dopłata w sezonei grzewczym.

Zapytaj o możliwość wymiany wkładki w drzwiach, jeśli wynajmujesz
@heziakowa: 6osobowe mieszkanie to będzie katorga, ja będę mieszkać w 3 osobowym i myślę, że to tak optymalnie. jak widzisz cenę za pokój to od razu dopytuj jakie będą jeszcze dodatkowe opłaty, co jest wliczone w cenę, a co nie, żeby z pokoju za 600 zł ci nie wyszedł pokój za 800 zł. dużo zależy od tego na jakich współlokatorow trafisz i w jakiej dzielnicy znajduje sie pokój, bo jeśli mowa
@motorade: @heziakowa: Ja mieszkam już trzeci rok w kamienicy we Wrzeszczu i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Zależy na jakiego wynajmującego trafisz i potem z kim będziesz wynajmowała mieszkanie. Mamy ciepłą wodę na piecyk gazowy, ogrzewanie centralne, nie mamy jakoś wysokich opłat jak na Gdańsk teraz. Kontakt z właścicielką mieszkania jest świetny. Nie ma problemy przy jakiś zakupach do mieszkania albo awariach.

Moja znajoma kiedyś wynajmowała pokój przez dwa miesiące
@heziakowa: Mieszkałem w dużym, 7-pokojowym mieszkaniu. Przy takiej ilości osób, 2 łazienki to była podstawa. Generalnie nie było źle, natomiast największy minus to było sprzątanie - zarówno po sobie, jak i generalne sprzątanie części wspólnych. Zawsze ktoś się wykruszy, i nie posprząta z dowolnego powodu. Usługi sprzątające to moim zdaniem must have w takim przypadku. Za to doceniłem jedną rzecz - media rozliczane ryczałtowo. Nie trzeba się przejmować, że nieoczekiwanie będziesz
@heziakowa: Wynająłem rok temu pokój właśnie w sześciopokojowym mieszkaniu w Gdańsku. Cena całkiem spoko, mieszkałem jako pierwszy lokator w całkiem dobrym standardzie. Ale co zaczęło mi przeszkadzać po pewnym czasie - 6 pokojów to sześć osób, nie ma spokoju w takim mieszkaniu praktycznie nigdy. Największy problem dla mnie to nie łazienka, ale kuchnia. Nie każdy zawsze pozmywa po sobie, nie każdy dba o porządek w lodówce, ogólnie w całym mieszkaniu ciasno