Wpis z mikrobloga

#nokia #wroclaw #informatyka #programowanie Cześć. Odbywał ktoś z was być może staż w nokii? Na stanowisku "C++ Working Student" lub też innym. Czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat? Jakiego poziomu języka angielskiego wymagają? I co trzeba ogarniać co by Cie przyjęli. Muszę odbyć jakiś staż i w sumie zdecydowałem że fajnie byłoby tam trafić. Rekrutacja rozpoczyna się chyba dopiero w kwietniu, także chciałbym się jakoś do tego przygotować. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
  • 5
  • Odpowiedz
@DrizztDoUrden: polecam poczytać np. https://4programmers.net/Forum/Kariera/276888-nokia_academy?page=1 Wprawdzie jest to temat głównie o Nokia Academy, ale trochę informacji o samej pracy jako Working Student też tam można znaleźć (w końcu wiele osób po akademii zostaje własnie w ten sposób zatrudnionych w Nokii). Ja wprawdzie rekrutowałem się kiedyś do tej firmy na normalne stanowisko, ale powieziec mogę że wtedy nie kładziono jakiegoś dużego nacisku na angielski. W pracy i tak przydaje się przede wszystkim
  • Odpowiedz
@DrizztDoUrden: Working student - na to stanowisko przyjmują na rok, z opcją przedłużenia na drugi rok. Angielski wymagany taki, żebyś umiał czytać i pisać maile, rozmawiać z ludźmi z innych lokacji i ogólnie ogarniał, więc A2 czy B1 może się okazać za mało.
Co trzeba ogarniać? C++ i angielski. Jak dodatkowo znasz narzędzia kontroli wersji, CI, jakieś biblioteki, testy jednostkowe - to dodatkowe plusy.
  • Odpowiedz
@informatyk: @Wozyack: O ten angielski pytałem, bo słyszałem że rekrutacja przeprowadzana jest w tym języku. Dziękuje za odpowiedzi, mniej więcej o to mi chodziło :) A tak właściwie to czym jest to "Nokia Academy"? Taki stan przejściowy przed "Working Student"?
  • Odpowiedz
@DrizztDoUrden: Ogólnie studenci w zespołach są traktowani jak szeregowi pracownicy (przynajmniej kiedyś tak było). Jeśli załapiesz się do fajnego zespołu, to bardzo dużo wiedzy wyciągniesz z takiego stażu. Angielski na "rozsądnym" poziomie komunikatywnym - maile, konwersacja, czytanie i pisanie dokumentacji.
  • Odpowiedz
@f1x_pl: @Wozyack: A ja zapytam z nieco innej beczki, warto aplikowac na Working Studenta teraz? Rok akademicki juz sie zaczal. Na ile [pensji] moglbym liczyc po ukonczeniu rocznego stazu? (Jestem teraz na ostatnim roku studiow).
  • Odpowiedz