Wpis z mikrobloga

@smyl: Może zainteresować.


@Kapitalis: dzięki, ale wydaje mi się, że ten spór jest już dla mnie jasny. Wszystko wynika z własności. Są dwa podejścia:

1. Część osób uważających się za anarchokapitalistów uważa, że rodzice są właścicielami dzieci do pewnego momentu. W takim przypadku ewentualny pedofil musiałby podpisać umowę na seks z dzieckiem z jego rodzicami.
2. Inni uważają, że posiadanie jednego człowieka przez innego jest niewolnictwem, czyli dokładnie odwrotnością podstawowych wartości anarchokapitalizmu. Dziecko się samoposiada, więc może jedynie dobrowolnie poddać się władzy rodzicielskiej rodziców, podobnie jak dobrowolnie może uciec z domu w wieku 2 lat lub podpisać kontrakt
  • Odpowiedz
właścicielami dzieci do pewnego momentu.


@smyl: Masz rację, ale troll pisbolszewia nie reprezentuje takiego stanowiska. Według niego dziecko jest już niewolnikiem rodziców aż do śmierci.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Nie jestem trollem, po prostu w przeciwieństwie do ciebie jestem konsekwentny, wg ciebie w którym momencie rodzic powinien przestawać być właścicielem? W wieku 15 lat? 13? 8? czemu nie w wieku 8 lat i jednego dnia? Może wprowadzimy 4 aksjomat o samoposiadaniu się od 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Bo na żadnej innej podstawie nie można takiego wieku określić
  • Odpowiedz
@Kapitalis: a racja, zapomniałem o trzecim stanowisku:

3. Poprzez samo swoje powstanie dziecko kradnie ojcu plemnik, a matce komórkę jajową oraz pokarm przez cały rozwój płodowy. Jest to agresja względem ojca i matki, dziecko jest własnością rodziców podobnie, jak torebka jest dalej własnością osoby, która ją niosła, mimo że złodziej wyrwał ją mu/jej z ręki. Jak każda własność, przez całe swoje życie każdy człowiek może być przekazany w spadku lub
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Ale dziecko wg. ciebie też nie jest bo nie może się sprzedać w niewolę. Bo jeśli nie może sprzedać całego swojego ciała, to czemu mogłoby sprzedać nerkę? Czemu mogłoby sprzedać 'dupę' (użyczyć czasowo do użytku seksualnego)? Skoro nie moze sprzedać się w niewolę to oznacza iż nie jest właścicielem swojego ciała.
  • Odpowiedz