Wpis z mikrobloga

Wkleję mój komentarz spod znaleziska o Luftwaffe, bo mocno mnie niepokoi wysyp znalezisk o Niemcach i IIWŚ, gdzie wprost i chętnie podsyca się nienawiść do sąsiadów. Wiem, że dopiero co była rocznica wybuchu wojny, ale kto śledzi Wykop ten wie, że ten trend się utrzymuje od jakiegoś czasu:

Nie zapominajmy o piekle jakim jest wojna <- takie powinno być hasło przewodnie wszelkich tego typu rzeczy. Nie "nie zapomnimy Niemcom/Rosjanom/Anglikom i wszystkim innym", bo to do niczego nie prowadzi. To było prawie 80 lat temu, oni byli inni, my byliśmy inni i nie ma sensu skupiać się na nienawiści do poszczególnych narodów za to, co robili ich pradziadkowie. Skupmy się na tym, że wojna to piekło które nigdy, przenigdy nie powinno się powtórzyć i dbajmy o pokój między narodami. Tyle i aż tyle.

#przemyslenia #4konserwy #neuropa
  • 4
  • Odpowiedz
@whiteglove: memłoki z wykopu sa jak szmaciane pacynki... mozna nimi majtac jak szachermachery tylko chca.
Poszlo haslo, bij Nimeca to bija (xD). Wuj tam jakas refleksja... gdzie PL w dzisiejszych czasach ma prawdziwych wrogow, a gdzie (co najmniej) wspolnikow do interesow. Czysta glupota, mysla nie skalana.
Zreszta spojrz, jak jest ruskie spoleczenstwo trzymane w ryzach. Wzbudzanie nacjonalizmow, szczucie na zachod... Kaczynski zastosowal na nich te sama metode i co... i to
  • Odpowiedz
@whiteglove: Takie tanie zagrywki zawsze dobrze się sprzedawały, bo zawsze milczy się o tym ile czasu minęło i co się działo w międzyczasie. W tych samych tonach grała w najlepsze propaganda historyczna PRL gdzie Grunwald i Cedynia urosły do epopei narodowych przeciwko protonazizmowi oraz zarazem milczano o setkach lat spokoju na granicy z dzisiejszymi Niemcami czy rzucenia innego światła przez przedstawienie realiów epoki jak Wojna Stuletnia, Wojna Dwóch Róż czy Wojny
  • Odpowiedz
@whiteglove: z jednej strony zgoda natomiast Niemcy od lat 60 realizują politykę zrzucania z siebie odpowiedzialnosci za holocaust. Ktos tam u nich miał łeb żeby organizowac obozy na podbitych terenach. Robione to było w określonym celu. Dlatego nigdy nie uwierzę w żadną pomyłkę pismaka na temat polskich obozów. To zaplanlanowana akcja.
  • Odpowiedz