Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa powiedzmy do 4k (ale elastycznie); #laptop multimedialny / gamingowy / do pracy w IT (wirtualna maszyna => RAM). Ekran matowy. i5 powinno styknąć, 16GB RAMu (na 8GB robi się ciasno), najlepiej nowe GTXy 10xx, SSD minimum 256GB, fajnie jakby była opcja z +HDD ~1TB (i wtedy SSD na małym M.2 czy coś). Z mojego rozejrzenia się w wymagania wpadają: #lenovo y520 / y720, #hp Omen 15 / 17, HP Pavilion Power, #acer VX5-591G, #dell Inspiron 7567, #clevo W650KK1, Dream Machines G1050 (G1050-15PL19) [wygląda jak rebrand clevo?]. Windowsa mieć nie muszę, mam z MSDNAA/DreamSparka/MS Imagine [...]. 15" / 17" obojętnie, FHD minimum.
Jak o jakimś zapomniałem to proszę dać znać ;>

Główne pytanie (1) to czy odradzalibyście którąś z tych konstrukcji i dlaczego - np. z lenovo jeszcze w czasach y510p były spore problemy z chłodzeniem i przez to z throttlingiem gpu/cpu, czy któryś z ww. modeli ma właśnie jakieś już znane wady? Wstępnie wszystkie wyglądają OK...
Pytania poboczne:
2. #intel.owy 8gen wychodzi "niedługo", na zachodzie delle xps mają się pojawić na początku września...
a) wiadomo kiedy u nas?
b) znana jest już data 8gen? ale nie tych ultra low energy, co do grania się raczej nie nadają / nie wydają ich w combo z gtxami, tylko takich normalnych mq/hq? nie znajduję, więc chyba nieznana...
3. znana jest konkretna data #amd #ryzen "mobile"? były fotki, były zapowiedzi (na Q3 2017, ale coś cicho jest a przecież jutro się 3 kwartał zaczyna ;>).

PS są gdzieś jakieś deale gdzie jakbym brał np. 3 albo 4 lapki to jakaś zniżka by była? czy dopiero od 10/20+ takie cuda? nie na firmę, znajomi też szukają

PS2 #spam #wiecejtagowniepamietam
  • 11
  • Odpowiedz
@dzieju41: napisałem "elastycznie", do 4200 można dojść, + są kody np. z purepc czy innych portali, + nie szukam tylko dla siebie i kolega może być "bardziej elastyczny" ode mnie, + nie muszę kupić go dziś ale np. za dwa tygodnie gdy mogą stanieć (ale i zdrożeć), ale nawet, proszę bardzo, konkret linki na ten moment (a pewnie da się i lepiej):

wszystko?:

1) msi gp62 - 4080zł
https://www.x-kom.pl/p/357207-notebook-laptop-156-msi-gp62-leopard-i5-7300hq-16gb-1tb240ssd-gtx1050.html

2) "dream
  • Odpowiedz
@dzieju41: tak ale outlet, zacytuję ich:
"Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

- uszkodzone opakowanie transportowe (produkt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)
- produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wymiana płyty głównej, dolnej obudowy oraz dysku twardego)"
  • Odpowiedz
Jakby ktoś szukał czegoś podobnego jak ja ale np. stwierdzi że 8GB mu starczy, to kombinując z dokładaniem własnych ssd / hdd można na pewno się w 4k zmieścić. Motywem przewodnim mojego posta było czy ktoś wie o jakichś sprawach typu słabe chłodzenie, lipna konstrukcja zawiasów, dziwny throttling gpu (wynik słabego chłodzenia albo źle ustawionego), screen bleeding, klawiatura co się pod palcami rozpada itp itd. Takich rzeczy nie wyczyta się nigdzie w
  • Odpowiedz
Dream Machines G1050 (G1050-15PL19) [wygląda jak rebrand clevo?].


@karololol: To kadłubek clevo, ale głośny i gorący.

a) wiadomo kiedy u nas?


@karololol: zachód to premiery wrzesień - grudzień.

tylko takich normalnych mq/hq? nie znajduję, więc chyba nieznana...

HQ dopiero w przyszłym roku.

3. znana jest konkretna data #amd #ryzen "mobile"? były fotki, były zapowiedzi (na Q3 2017, ale coś cicho jest a przecież jutro się 3 kwartał zaczyna ;>).


@
  • Odpowiedz
@dzieju41: Kupiles juz cos? Decydujac sie na HP Omena mozesz realnie zbic jego koncowa cene o okolo 1000 zlotych. Jak? Musisz skombinowac sobie numer seryjny z laptopa HP, ktory jest juz po gwarancji, to pozwoli Ci skorzystac z programu cashback HP- out of warranty voucher gdzie przy zakupie laptopa za wiecej niz 4k HP zwraca 650 zlotych, a kupujac laptopa w x kom przy uzyciu kodu promocyjnego omen-promo jest szansa na
  • Odpowiedz
@karololol: Musisz zadzwonic na infolinie hp 225834373, polaczyc sie z dzialem technicznym dla laptopow i powiedziec, ze chcesz kupic nowego laptopa i uslyszales od znajomego o programie out of warranty voucher, wtedy pan zapyta, czy masz starego laptopa hp po gwarancji i jesli masz, to poprosi o podanie numeru seryjnego, zeby zweryfikowac czy tego laptopa obejmuje program. Jesli tak, to podasz mu swoje dane i maila, na ktorego wysle Ci link
  • Odpowiedz