Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie, #mirkozajecie

Mój zestaw IX:
a) Zajęcie - zapal znicz na opuszczonym grobie
b) Zajęcie - zagraj w warcaby online
c) Wyzwanie - porozmawiaj z osobą z call center nastopnym razem jak zadzwoni

Na początku pomyślałem, że zacznę najprostszą drogą - warcabami online, ale nadarzyła się okazja na wyzwanie, więc dlaczego nie :)

Nigdy nie rozmawiam z telemarketerami, ale tym razem postanowiłem porozmawiać i pośmieszkować.

Wyzwanie C:

Zadzwoniła pani, z firmy, która kontaktowała się ze mną już kilka razy. Regularnie, co pół roku (łącznie 3 razy), dzwoni do mnie reprezentant firmy sprzedającej inwestycje przez telefon, nie pamiętam jak się nazywają, ale blokuję ich numery dość regularnie. Za pierwszym razem, jakiś mocno nakręcony pan, niemal jak w Leo w "Wilku z wall street" opowiadał mi o firmie Apple, proponując portfele za 5.000 i 10.000 dolarów. Jako, że cały mój dobytek wtedy wynosił jakieś 300 zł, powiedziałem, że nie jestem zainteresowany.

Potem był telefon ws. Tesli - ten sam pan dzwonił, mega podekscytowany. No i finalnie, w zeszłym tygodniu zadzwoniła Pani, również w sprawie Tesli. Miałem dobry humor, postanowiłem porozmawiać.

Rozmowa przebiegała mniej więcej w następujący sposób:
- Dzień dobry Panie Staxu, rozmawialiśmy pół roku temu w sprawie Tesli, widział Pan co się dzieje?!
- Dzień dobry, widziałem, nowy model, nowa fabryka, Elon chce robić tunele, wysyła rakiety - trochę się dzieje
- Dokładnie, Panie Staxu, od lutego 85% wzrostu, co Pan na to powie, Panie Staxu?
- Bardzo ładny wzrost, Pani (chyba) Karolino, proszę pogratulować Panu Elonowi
- Panie Staxu, czy byłby Pan zainteresowany pakietem inwestycyjnym firmy Tesla?
- Pani (chyba) Karolino, dziękuję Pani bardzo za ofertę, ale nie będę zainteresowany.
- Panie Staxu, czy ma Pan przed sobą komputer?
- Nie Pani (chyba) Karolino, jestem w pracy, nie mogę też za bardzo rozmawiać.
- Panie Staxu, a kiedy mogę zadzwonić, żebym mogła Panu coś pokazać?
- Pani (chyba) Karolino, proszę mi powiedzieć, co by mi Pani chciała pokazać?
- Panie Staxu, proszę mi powiedzieć, kiedy będzie miał Pan dostęp do komputera.
- Pani (chyba) Karolino, bardzo proszę, żeby mi Pani powiedziała, czego to ma dotyczyć.
- Panie Staxu, chcę Panu pokazać coś ciekawego i o tym porozmawiać.
/wiecie, co pomyślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) he he/
- Pani (chyba) Karolino, Pan Elon Musk, na przykład przychylnie wypowiadał się o teorii symulacji, może o tym porozmawiamy, wydaje się to dość ciekawe, nie sadzi Pani, że możliwość życia w wirtualnym wszechświecie jest conjmniej..
- Panie Staxu, proszę poważnie podejść do naszej rozmowy, chcę tylko Panu coś pokazać.
/he he ( ͡° ͜ʖ ͡°)/
- Pani (chyba) Karolino, jeśli chce Pani mi pokazać wnętrze Tesli, najlepiej z jazdą próbną, to bardzo chętnie, w przeciwnym wypadku nie ma sensu chyba dalej rozmawiać.
(Głos jakiegoś team-leadera albo kołcza w tle - 'Dobra kończ")
- Panie Staxu, dziękuję w takim razie i życzę miłego dnia.
- Dziękuję, Pani (chyba) Karolino, również życzę Pani udanego dnia i mam nadzieję, do usłyszenia.

Ogólnie było dość przyjemnie, kulturalnie, trochę oficjalnie. Postanowiłem się dobrze bawić i tak też prowadziłem rozmowę, szkoda, że nie porozmawialiśmy dłużej, ale rozumiem, że czas był dla Pani (chyba) Karoliny, jak i jej kołcza, był bardzo ważny.
  • 2
  • Odpowiedz