Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś specjalisty z dziedziny #krotkofalarstwo #cbradio

Kupiłem używanego unidena ubc75xlt i za żadne skarby nie mogę odebrać sygnału. Kolega z rudy śląskiej łapie sygnał z Gliwic, a ja z Gliwic nie łapie nawet tego sygnału. Konfigurowalismy razem urządzenie i ciągle dupa. Skanowanie fal zatrzymuje się po sekundzie i dalej nie idzie... Chciałbym tylko sprawdzić czy ten sprzęt działa, bo obawiam się że sprzedający mnie wykręcił, a też nie posiadam zbyt dużej wiedzy na ten temat.
#skanery
  • 14
@kacperinjo Squelch moze masz za nisko i byle szum otwiera odbiornik

To też próbowałem.
Ustawiłem na 2 i dupa, ustawiłem na 4 to samo, teraz nawet na 6 i nic. Bez różnicy . Kiedy wciskam scan. To na sekundę wyskakuje scan na ekranie i przerzuca mnie na kolejną zapisana częstotliwość.
Będzie ciężko pomóc zdalnie.

Po tym jak "i przerzuca na kolejną zapisana częstotliwość" co pokazuje wskaźnik siły sygnału?

Niestety ten skaner nie ma takiego wskaźnika
@technic: @100kW: @wbielak: @TheOwl:

Byłem u jednego z mireczków (pozdrawiam), który zna się na tych radyjkach. Okazało się, że radio jest uszkodzone, w ogóle nie skanuje i nie słyszy żadnych fal, tylko szuszczy, nawet po wyjęciu antenki.

Gość z Allegro, od którego je kupiłem tiwerdzi, że radio było sprawne na 100% nie odda mi za nie hajsu itp.

Jak poprosiłem go o numer telefonu, żeby się dogadać to
@kacperinjo: zalatwiaj przez policje, wczesniej otwórz spor, ew wyslij przedsadowe wezwanie do zaplaty, to moze sie obsra


Mówiłem mu to.to odpisał że nie odda hajsu i #!$%@?. Otworzyłem spór na allegro i czekam. Chyba będę musiał iść na policję. I tak pewnie kasy nie odzyskam, ja #!$%@?