Wpis z mikrobloga

Miraski, jestem współwłaścicielem auta, które oczywiście użytkuje ja, nadszedł czas na przerejstrowananie auta na 100% z Ojca na mnie. Czy robił ktoś to ostatnio i ma 100% potrzebnych dokumentów do tego? Auto z aktualnym OC i przeglądem jakos do 6 września. z tego co mi sie udało ogarnać:
1. umowa darowizny
2. Upoważnienie do wyrejestrowania auta( chce załatwić wszystko sam, bez ciągania Ojczulka po urzędach)
3. Wniosek o wyrejestrowanie auta
4. Wniosek o rejestracje auta
5.Karta pojazdu, aktualne badanie techniczne( w dowodzie rejestracyjny), aktualne OC, jakies tam papiery od lpg.

Czy to wszystko czy jeszcze jakieś papiery są potrzebne. Ktoś orientuje sie jaki dokładny koszt tej zabawy jest?

#auto #samochody #rejestracjapojazdu
  • 5
@BozenaZDziecmi: W takim przypadku nie wnosisz o wyrejestrowanie auta. Zachodzi jedynie zmiana w dowodzie rejestracyjnym ;) W Wydziale Komunikacji wypełniasz wniosek o zmianę w dowodzie rejestracyjnym i składasz umowę darowizny, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (o ile została wydana), polisę OC. Pokazujesz też oczywiście swój dowód oraz upoważnienie od współwłaściciela. No i licz się z tym, że po przerejestrowaniu auta jedynie na siebie, ubezpieczyciel może zaproponować wyższe nowe OC (nie mówiąc
@BozenaZDziecmi: To też składasz wniosek o wymianę dowodu ze względu na brak miejsca na pieczątki. Tylko to już najlepiej udaj się do urzędu i ustal, czy da się załatwić wszystko za jednym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)