Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #poznan lub okolice umawiał się na wizytę w urzędzie miasta przez internet (za pomocą kalendarza) lub telefonicznie? Czy faktycznie obsługują w okolicach tej godziny? Chodzi o złożenie wniosku o nowy dowód osobisty.
  • 10
  • Odpowiedz
@heatnation: chodzi o to, żeby przyspieszyć, w sensie wziąć numerek wcześniej. Kolejki są straszne, ostatnio jak byłam się zameldować dwie godziny przed zamknięciem urzędu to już nie było numerków na dowód bo tyle oczekujących.
  • Odpowiedz
@paulinaaa1234: masz dwie opcje w numerkomacie - jedna to zwykły numerk - druga to umówiony - wskakuje poza kolejnościa - to działa. Polecam wcześniejsze umawianie się szczególnie w paszportach (tam to są kolejki :D)
Jak masz czas zeby pojsc rano to spokojnie ogarniesz bez jakiego długiego czekania
  • Odpowiedz
@paulinaaa1234: wniosek o dowod osobisty złożysz od reki (przerabialem temat miesiac temu na gronowej i czekałem 3min po pobraniu numerka). Najlepiej przyjdz z juz wydrukowanym i wypełnionym papierem. Dla porównania składałem też wniosek przez epuap i tam samo składanie wniosku też poszło szybko, ale na dowód złożony przez epuap czekałem dłużej niż na ten złożony w urzędzie.
  • Odpowiedz
@paulinaaa1234: dokładnie niestety ci nie powiem, bo nie dostałem ani żadnego powiadomienia do skrzynki na epuap ani smsa. Kojarzę tylko, że jak sprawdzałem 5 sierpnia na obywatel.gov.pl to jeszcze go nie było (złożyłem wniosek 21 lipca). 15 sierpnia sprawdzałem i był.
  • Odpowiedz