Wpis z mikrobloga

@Diatlow: 7 lat tu mieszkam i nie znam. Gdybys ogladal belgijska TV to bys wiedzial ze obecnie w Belgii jest trend daleki od tego co bylo 10-15 lat temu i juz czy to muslimom czy czarnym nie pozwala sie na wszystko.
@Lucky_: no patrz, na Burgerokko byles? Mieszkam tutaj prawie 20 lat z malymi przerwami smyku wiec wiem co mowie. Jedyne miejsce gdzie mozna sie pobawic w miare to moze jest Volmolen w Lier a IKONy i inne tego typu tancbudy dla plebsu mijac szerokim lukiem, tak samo polskie potancowki.
Byly takie jak: Mrowka, Pata Pouf, Cafe Jozef, Wenecka, Club Impreza, tyle sie tego przewinelo ze az nie jestm w stanie sobie na szybkiego przypomniec. Kolo Rooseveltplaats jest obecnie Irish Pub blizej McDonaldsa co jest bardziej popularne wsrod mlodych niz te wszystkie wczesniej wymienione. Osoboscie nie chodze po polskich kanjpach wiec moge o jakiejs nie wiedziec.
@Diatlow: zadna z wymienionych przez ciebie nie byla typowo polska. Typowo polska byla Kalinowka.I chyba ci sie pomylil roosevelt z groenplaats.
Ale jesli sie nie chce ogladac i czarnych i muslimow i polskiej patologii to sie po prostu tam nie chodzi i jest w Antwerpii wiele miejsc gdzie tego nie zobaczysz. Oczywiscie nie sa to miejsca tanie. Przyklad "The Villa" w porcie. Ja sam tez nie chodze, mieszkam 15 km od
@Lucky_: oglaszaly sie jako polskie ale nie byly prowadzone przez Polakow, jedynie Club Impreza jest prowadzona przez Polaka (ale patusy tak samo jak wszedzie, sam bramkarz to patologia do kwadratu). Co do tego ze nie ma na wsiach muslimow i czarnych to sie to zgadza, ale w kazdym miescie sa i ci ludzie przejmuja juz coraz to mniejsze aglomeracje wokol duzych miast i problem jest zauwazalny. Majac parenascie lat przeprowadzilem sie
@Diatlow: a widzisz, wszystko zalezy od tego kto rzadzi w gminie. Mieszkam w gminie Stabroek - rzadzi tu NVA, nie dosc ze nie ma tu wogole nocnych to nie ma tez kebabow, nie ma muslimow i nie ma czarnych. Bezrobocie to 4% a na ocmw siedza tylko jakies belgijskie niedorajdy zyciowe. Mieszkalem 5 lat w centrum Antwerpii i nigdy juz tam nie wroce.
@Diatlow: w sumie nic sie nie mowi bo chyba nawet zaden z moich kolegow nie wiedzial. Terminal DP World to linkerover a to dla mnie jak zagranica bo ja pracuje w "starym" porcie po prawej stronie.
BTW, w sumie odkad tam pracuje ze 2 razy zaczepili mnie jacys kolesie, jeden w BMW i jeden w Land Roverze z pytaniem czy pracuje w porcie i czy nie chce zarobic ( ͡°