Wpis z mikrobloga

Eh Mireczki i znowu się wkręciłam.
Tym razem w karpie koi. Jakie to są piękne ryby... znalazłam najpierw jedno miejsce gdzie je sprowadzają a potem drugie i przepadłam. Codziennie wracałam do domu z jakąś rybą XD
Już powoli ogarniam jak nazywają się konkretne rodzaje, zaczynam mieć też już swoją listę życzeń.
Oglądanie ich potrafi mnie pochłonąć na wiele godzin.
I każda ma też swoje imię.
Kocham Cię rybo pij ze mno kompot XD

Nawet teraz wszystkie wydatki przeliczam na ryby.
To chyba nie jest zdrowe XD

Na filmiku poniżej głównie widać moje 3 największe okazy: Piksel, Brokat i Szefowa.
Piksel to typowy Sanke, Brokat to Gin Rin Showa (Gin Rin to nazwa na właśnie brokatowe ryby) a Szefowa to Yabamuki Ogon.
Z ciekawych karpi to mam niebieskiego (!) i Hikari Moyomono, który jest cały metaliczno-stalowy w pomarańczowe kropki i ma przepiękną monobrew. Nazywamy go Japończyk bo wygląda jak wkurzony samuraj.

Bardzo ciężko im zrobić zdjęcia niestety :/

Przy okajzi chciałam gorąco polecić hodowlę SilesiaKoi http://silesiakoi.pl/
można kupować w ciemno ryby bo są sto razy piękniejsze niż na zdjęciach i prowadzą hodowlę przesuper ludzie którzy bez wątpienia kochają te zwierzaki i zapewniają im godne warunki.

#ogrodnamy #ogrodnictwo #ryby #karpkoi #karpiekoi #koi #oczkowodneboners #oczkowodne #chwalesie
n.....a - Eh Mireczki i znowu się wkręciłam.
Tym razem w karpie koi. Jakie to są pię...
  • 43
  • Odpowiedz
@Koolor: dziękuję ʕʔ
ale za to jest trochę zabawy, dzisiaj przed pracą karczowałam trawy, bo za bardzo się rozrosły a tam... pierdyliony ślimaków. No to zaczęłam je zbierać żeby wypuścić gdzieś w świat :D
zaczynam też rozważać hodowlę ślimaków, bo kremy ze śluzu za niezły gold lecą haha

(na zdjęciu niżej już tak ze 4 cm były usypane tych paskudników)
n.....a - @Koolor: dziękuję ʕ•ᴥ•ʔ
ale za to jest trochę zabawy, dzisiaj przed pracą ...

źródło: comment_JavxNzL6STlSoJwh1wrCN7PBNPB9NeDh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nama: za te ślimaki dałbym minusa, tak mnie te parszywce denerwują. Na kawiatach jest tego pełno w tym roku po deszczach.

Oglądanie ich potrafi mnie pochłonąć na wiele godzin.

Co ty tak dużo wolnego czasu masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: mnie wpierdzielają koperek niestety :/

Co ty tak dużo wolnego czasu masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


czasem człowiek ma wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja swoje wolne spędzam w ogrodzie albo z psami. Dzisiaj przed pracą od rana już nad oczkiem.

@WilasRanade: Są u mnie rokrocznie w ogrodzie, wpierdzielają koperek i tyle. Trudno, niech sobie żyją.
  • Odpowiedz
@nama: Mam w domu rodzinnym też oczko z rybkami, wyłożone folią. Mój ojciec nie może sobie poradzić z przejrzystością wody - szybko zielenieje, mimo że ponakupował filtrów + przepływ wody jest zrobiony przez cały staw. Jak ryby niewidoczne były tak są.
Jak jest zrobione u ciebie że te ryby tak przejrzyście widać?
  • Odpowiedz
  • 0
@caribbean kupiliśmy filtr za dużo golda i oto cała tajemnica. Widać do samego dna. Wcześniej mieliśmy ten sam problem co Twoi rodzice i żyliśmy nieświadomie że można inaczej.
  • Odpowiedz
@nama: Bozeee, ja tez! Kocham je karmić z reki xD Takie slodkie (ʘʘ)
Mam podobnego do Brokata. Wrzuce filmik potem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz