Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomocy!
Zakupiłem kartę graficzną Palit GeForce GTX 1070 Dual. Zainstalowałem ją na płycie głównej jak trzeba i wszystko wydawało się w porządku, do czasu zainstalowania sterowników. Mianowicie we właściwościach karty graficznej pojawiła się informacja "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)", a gdy chce wejść w oprogramowanie Nvidia to twierdzi, że do karty graficznej nie został podłączony żaden monitor.
Przekopałem cały internet w poszukiwaniu rozwiązania i nic nie znalazłem.
Wcześniej miałem kartę AMD R9 280 i po ponownym wsadzeniu jej wszystko śmigało.
Stare sterowniki wyczyściłem programem Display Driver Uninstaller, więc nie powinno być żadnych konfliktów.
Moja płyta główna to GA-B85M-D3H z najnowszym dostępnym biosem.
System jaki posiadam to Windows 10 Home
#komputery #nvidia
Izdeb - Mireczki, pomocy!
Zakupiłem kartę graficzną Palit GeForce GTX 1070 Dual. Zai...

źródło: comment_TY8f0avmCi1CVlii6IO2lh96m6dtBQ5e.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 1
@Armo11 niech @Izdeb nie reklamuje tylko zwróci w ramach rękojmi. Jak da jako reklamacje to będzie miesiąc czekać aż sklep wyśle do producenta itd. a tak to przynajmniej dostanie szybciej nową kartę albo zwrot kasy.
  • Odpowiedz
@Izdeb: Zrób obraz partycji systemowej, żeby w razie czego mieć z czego przywrócić system. Postaw Windowsa od nowa, sprawdź kartę. Jeśli zadziała, problemem był konflikt sterowników, jeśli nie, coś jest ubite. Alternatywnie odpal Linuksa z jakiegoś Live CD i sprawdź czy karta nie jest ubita.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dolOfWK6KN właśnie patrzyłem live cd Ubuntu. Wydaje mi się, że jest wszystko ok. Przynajmniej da się ustawić natywną rozdzielczość monitora, na Windowsie nie idzie. Niestety reinstall będę mógł zrobić dopiero w weekend. Spróbuję w międzyczasie ogarnąć jakiś inny komputer i na nim sprawdzę. Jak się nie uda to pozostaje rękojmia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dolOfWK6KN postawiłem Windows 7. Karta hula bez błędów, więc to wina systemu. Pozostaje kombinować co powoduje konflikt lub zrobić format.
  • Odpowiedz
@Izdeb: Sprawdź czy masz C:\Program Files\lucidlogix u siebie na dysku, na instalacji Windowsa 10. Poza tym, usuwałeś sterowniki AMD w trybie awaryjnym Windowsa czy normalnie?
  • Odpowiedz
@Izdeb: OK. Odłącz komputer od neta, wyłącz kompa, odłącz kabel z gniazdka na minimum minutę, w ten sposób pozbędziemy się napięcia na podzespołach, czyli zrobimy twardy reset. Podłącz z powrotem, odpal Win 10 w trybie awaryjnym, wejdź w Menadżera Urządzeń, znajdź swoją kartę z żółtym wykrzyknikiem, kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, odinstaluj urządzenie i w Panelu Sterowania wywal sterowniki NV. Restart ponownie do trybu awaryjnego, instalacja sterowników NVidii zaznaczając opcję
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Zaraz muszę spadać do pracy, więc sprawdzę ten sposób wieczorem albo jutro rano. Jednak już próbowałem czystej instalacji w trybie awaryjnym, więc nie spodziewam się niespodzianek. Najprawdopodobniej nie obędzie się bez formata. Niedawno miałem problem z kamerką, która na Win 10 nie działała, a na innych systemach tak i dopiero reinstalka systemu rozwiązała problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: znalazłem winowajcę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Okazało się nim oprogramowanie do zasilacza UPS. Po odinstalowaniu programu UPSilon 2000 wszystko wróciło do normy. Problem w tym, że teraz musze szukać alternatywnego programu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Izdeb: O lol, uwielbiam gdy jakaś bzdura która w teorii nie powinna wpływać na system, go wykrzacza aż wstać nie może ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ważne że znalazłeś przyczynę, dobra robota!
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: niestety przyczyna się sama znalazła, dopiero po reinstalacji czystego systemu. Dopóki nie zainstalowałem tego programiku było spoko. Restart po instalacji i znowu to samo, więc winowajca był jasny.
  • Odpowiedz
@andromenda: alternatywy nie znalazłem, ale ups działa i zachowuje swoje funkcje bez tego programu. Co prawda nie mam wglądu do parametrów, ale przy moim, domowym, używaniu nie jest to niezbędne
  • Odpowiedz