Wpis z mikrobloga

Witam,

czy jakiś dobry mirek znawca jest w stanie polecić mi porządną, wyciszoną, minimalistyczną obudowę? Przedział cenowy powiedzmy 300-500złotych. Do tego też prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego zasilacza. Coś takiego nieznajdującego się na czarnej liśnie elektrody i wykopu : D. Jako, że komp będzie posiadał GTX1080TI + I7-7700k to chyba przydałoby się 750W? Jakby ktoś chciał zobaczyć cały koszyk jaki zmontowałem na morele(17 pozycji[myszki, klawy i inne cuda]) to proszę pisać ; )

#pcmasterrace
  • 13
@Melt: ja przy takiej konfiguracji posiadam Fractal Design Define R5, w codziennym korzystaniu komputer jest absolutnie bezgłośny - nie słychać ani dysków, ani wentylatorów. Delikatny szum wydobywa się dopiero przy renderingu 3D i graniu w bardziej wymagające gry.

Ogólnie jestem zadowolony i mogę polecić

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-fd-ca-def-r5-bk-690823/
dGustator - @Melt: ja przy takiej konfiguracji posiadam Fractal Design Define R5, w c...

źródło: comment_2xGWDn7BJNAaWXnVRN4AM63udJ5w6Vd8.jpg

Pobierz
@Melt: Z 2 lata. Fajna bo można wysokie chłodzenie też zamontować. Ja mam wysokie SCYTHE ASHURA i spokojnie się mieści. Wejść na przodzie na słuchawki nie używam, bo mam wszystko z tyłu podłączone ale używam portów USB 3.0 na froncie. Ale te wejścia na froncie zarówno usb jak i jack są bardzo dobrze wykonane, nic się nie rusza przy wkładaniu wtyczek usb, nic nie trzeszczy na prawdę wykonanie jest bardzo dobre.
@Melt: za minus tej obudowy uważam brak podświetlenia portów USB na górze, co uniemożliwia instalację czegokolwiek po ciemku. Choć w zasadzie nie wiem czy podświetlenie by pomogło.

Druga rzecz która mi się nie podoba wiąże się bezpośrednio z jakością - bezsensowne z mojej perspektywy są nakładki na górze. Wykonane są z głuchego tworzywa które wydaje dźwięki jak pudełko po Delmie. Wolałbym by była tam po prostu solidna, ciężka i wygłuszona blacha
Ja używam core 3300. Bardzo dobra, ale mocowania na dyski są ustawione pionowo a nie poziomo, więc może być problem z podłączeniem dysków jak nie masz odpowiednich kabli/przejściówek