Wpis z mikrobloga

Wykop cały #!$%@? propagandą mającą na celu wywoływać niechęć do naszych sąsiadów. Najbardziej do Niemców i Ukraińców, ale i innym się obrywa. I co gorsza ludzie to wykopują i nakręcają się wzajemnie w tej nienawiści do potomków ludzi, którzy kiedyś walczyli z potomkami innych ludzi. Nie rozumiem tego, naprawdę. Kto na tym zyskuje i co?

#pytanie #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
@BluesBeast: >kto na tym zyskuje
Zyskuje pzewodnik stada i jedo swita. Stado jednoczy sie przy przewodniku, gdy czuje sie zagrozone. Wiec zagrozenie rzeba tworzyc i podsycac. Ogolnie tchnika rzadzenia stara jak swiat, do perfekcji opanowana przez roznej masci kaplanow.
  • Odpowiedz
@BluesBeast: 30, 40, 50 lat temu ludzie rozumieli, że to jest droga donikąd.
Polscy biskupi pisali do niemieckich "przebaczamy i prosimy o wybaczenie"

2 lata temu Duda z okazji 50-lecia tego wydarzenia pisał "My, Prezydenci Polski i Niemiec, w poczuciu ogromnej wdzięczności pamiętamy o tym akcie założycielskim pokojowego sąsiedztwa. W imieniu naszych Narodów, pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy poszli drogą wytyczoną przez Orędzie biskupów polskich i przyczynili się
  • Odpowiedz
@studentskyyy a co to ma do rzeczy? Ja na przykład byłem i w pracy ściśle współpracuje z Niemcami. I z nikim mi się do tej pory tak dobrze nie pracowało, jeśli chodzi o atmosferę i organizację.
  • Odpowiedz
@studentskyyy: Co miałbyś mi do powiedzenia, gdybym odpisał, że tak? A gdyby nie? Interesują mnie obydwie wersje, jak w ich obliczu racjonalizowałbyś napuszczanie naszych rodakó na ine narodowości.
  • Odpowiedz