Wpis z mikrobloga

#poznan #parking #parkowanie
Wynajmuję kawalerkę w Poznaniu. Są jakieś tańsze sposoby na parkowanie w Poznaniu niż strefa? Do końca miesiąca samochód będzie stał pod domem używany tylko raz na jakiś czas. Lokalizacja to Stare Miasto i tutaj za miesięczny abonament musiałbym zapłacić 12zł * 25dni = 300zł. Trochę dużo :/
  • 13
  • Odpowiedz
@endomorficzny: jeśli masz umowę najmu, to możesz się czasowo zameldować, a na tej podstawie - możesz wykupić identyfikator mieszkańca, który kosztuje 10zł na miesiąc.
  • Odpowiedz
@Whys: @Turambetto: @Ccore: Dzięki za informację! Jutro z rana polecę zanieść formularz o meldunek tymczasowy i wykupię identyfikator mieszkańca. Pierwszy raz o czymś takim słyszę; ludzie, którzy obok mnie mieszkają zdają się cały czas korzystać z standardowej opcji, bo w samochodach mają karty parkingowe ZDM.
  • Odpowiedz
@endomorficzny: nie wiem skąd wziąłeś to 12 PLN na dzień :D ale tak jak mówią wyżej, zamelduj się tymczasowo, od razu weź zaświadczenie o zameldowaniu bo będzie potrzebne do wykupienia strefy. Jeżeli Cię nie ma w dowodzie rejestracyjnym to potrzebujesz jeszcze umowy użyczenia. Wypełniasz wniosek i na miejscu dostajesz kartę parkingową ZDM, płacisz 10 zł na miesiąc. Jak będziesz chciał zrezygnować to po prostu zwracasz identyfikator i zwracają ci pieniądze
  • Odpowiedz
@Limonene: @endomorficzny: zaświadczenie o zameldowaniu nie jest potrzebne. Wystarczy się zameldować, a później w biurze strefy parkowania (czy jak to się zwie... na Pułaskiego) sprawdzają w bazie. Robiłem to dosłownie w poniedziałek :) Babka w Urzędzie Miasta mi powiedziała, że nie potrzebuję żadnych zaświadczeń (a miałem przygotowany wniosek) i później się to potwierdziło.
  • Odpowiedz
@Limonene: No coś Ty. Ja powiedziałem od razu, że nie mam zaświadczenia, bo tak dzisiaj usłyszałem i pani w kasie odpowiedziała: ok, to sprawdzimy. Wzięła dowód i za chwilę powiedziała, że wszystko ok.
  • Odpowiedz