Wpis z mikrobloga

29 753- 1 = 29 752
Dunkierka

Lubię filmy Nolana, ale przesadą jest moim zdaniem to, co niektórzy wypisują o Dunkierce, że to jego najlepszy film. A jeszcze większą, że to arcydzieło gatunku.
To świetny film wojenny, zgadzam się. Mi nie przeszkadzał sposób w jaki to pokazał Nolan, ostatecznie przelew krwi (kategoria wiekowa) też okazał się nie do końca konieczny.

Jednak granica gatunku jaką ustalił w 1998 Spielberg nadal jest nie do przeskoczenia i filmowi Brytyjczyka wcale nie było nawet blisko.

W każdym razie "Dunkierka" still better than "Przełęcz ocalonych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#maratonfilmowy #film #kino
  • 20
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: problem w tym, że osoby, które twierdzą, że Dunkierka to arcydzieło gatunku/najlepszy film Nolana, w efekcie niewiele widzieli, a takich na wykopie jest sporo xD pojawiło się Baby driver, to powtórka - że najlepsze, co widzieli, oskary im od razu dawać.
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: Z filmami Nolana jest tak, że ocenki będą spadać wraz z pojawieniem się tych filmów na BD. Tak było z TDK i Incepcją. Nolan to magik, iluzjonista, którego sztuczki łatwo przejrzeć podczas kolejnego seansu i zobaczyć, że to tylko iluzja jakiegoś super ambitnego kina.
  • Odpowiedz
@Gaius: Ja się z chęcią daję nabierać, a Prestiż i Interstellar mogę oglądać w kółko. Ale fakt, że wiele motywów w Dunkierce było wtórnych i bardzo mnie to rozczarowało. Jakby zabrakło mu weny i musiał korzystać ze sprawdzonych metod. Szkoda.
  • Odpowiedz
@Gaius: @K_aro:

Miałam tak z Interstellar. #!$%@? było co niemiara. Poszłam do kina, wyszłam #!$%@? i rozczarowana. Parę miesięcy później dałam szansę filmowi na spokojnie, na małym ekranie, sadowiąc się w domowym fotelisku.

I jeb! Poszło jak trzeba. Na drugi dzień obejrzałam jeszcze raz bo miałam poczucie, że jest jeszcze wiele do odkrycia.

Ale obawiam się, że z Dunkierką to tak nie pójdzie - tam nie ma czego
  • Odpowiedz