Wpis z mikrobloga

@Gosling:
Warto dodać, że równolegle z stosowaniem białej flagi jako symbolu przerwania walk, niektóre kraje i armie wykorzystywały białe flagi jako sztandary i bandery. Jednym z takich państw była Francja, która od początku XVII wieku aż do 1830 roku wykorzystywała z przerwami białą flagę jako banderę na okrętach liniowych. Być może wtedy zrodziła się opinia o niechęci francuzów do walki – opinia nie mająca pokrycia w historii.

Źródło: http://www.smartage.pl/biala-flaga-kapitulacji/
  • Odpowiedz
@KontrastGruet: nie. To troszke bardziej skomplikowane, i ma podłoże w IWŚ. W skrucie zaczeło sie o buntu przez czerwone spodnie (serio), oraz brak checi do walk mając w pamieci tragedie poprzedniej wojny która zrujnowała tysiące francuskich rodzin.
  • Odpowiedz
  • 145
@Gosling
Sojusz 4 krajów walczył na jednym froncie, z jednym wrogiem tydzień dłużej niż Polska sama przeciw dwóm wrogom na dwóch frontach. Nie wiem skąd wziął się ten mit.
  • Odpowiedz
@mgnfic: Francja nie miała rozwiniętego ruchu oporu? Czy może to, że cywile nie byli aż tak represjonowani przez okupanta to dowód na ich tchórzostwo? Jaki jest cel w wykrwawianiu się dla stolicy, narażaniu życia ludności cywilnej i niszczeniu miasta, gdy ma się pewność, że się nie wygra? To nie polska, gdzie ludzie są tylko mięsem armatnim wiedzionym do samobójczej walki górnolotnymi patriotyczno-maryjnymi hasłami. Francuzi mają swój rozum.
  • Odpowiedz
@Gosling Nie, ruch oporu we Francji nie był taki rozwinięty jak w Polsce czy Jugosławii. Może gdyby Francuzi zachowali się 1 września jak ci głupi patriotyczno-maryjni Polacy to wojna światowa skończyłaby się w grudniu wspólną defiladą aliancką w Berlinie. Jednak polityka appeasementu trwała sobie dalej, aby kupić więcej czasu dla aliantów zachodnich, jak powiedział Churchill, Polska jest stracona. Stchórzyli przed walką we wrześniu - stchórzyli przed obroną Paryża, stchórzyli nawet przed stawianiem
  • Odpowiedz
@mgnfic:

nie był taki rozwinięty jak w Polsce

podobnie przeprowadzony argument - polacy byli mniej efektywni w walce niż Amerykanie, więc to naród patałachów

Może gdyby Francuzi zachowali się 1 września jak ci głupi patriotyczno-maryjni Polacy to wojna światowa skończyłaby się w grudniu wspólną defiladą aliancką w Berlinie.

po pierwsze, mówisz to jako historyk zdolny do oceny potencjału militarnego Francji, czy jako typowy wykopek? po drugie, czy ty właśnie obarczyłeś Francuzów
  • Odpowiedz
@Gosling nie obchodzi mnie ten zdrowy rozsądek, gdybyśmy podjęli wojnę prewencyjną w 35 jak Piłsudski zaproponował Francuzom albo Czesi ze swoją nowoczesną i silną armią nie oddaliby zdroworozsądkowo i potulnie Sudetenlandu, w którym mieli pełno przemysłu i bardzo silne umocnienia oraz dogodny do obrony teren, to historia mogłaby wyglądać inaczej.
Nie mam ochotki rozmawiać na temat słuszności decyzji różnych sił podczad IIWŚ więc odpowiem jeszcze raz bezpośrednio na twoje pytanie: Tak, Francuzi
  • Odpowiedz
@Gosling: ech i znowu to samo.
- Francuzi byli potęgą militarną
- mieli linię Maginota
- mieli Brytyjczyków do pomocy
- czas na przygotowania
- mieli nawet Polaków do pomocy
a dostali łupnia i spierdzielali do statków.
  • Odpowiedz
@Gosling no rzeczywiście, świetny argument gdy odpowiedziałem ci wprost na pytanie
ehhh nie warto było strzępić ryja na zarzutku
niezmniennie jednak śmieszy mnie też to internetowe wyrzekanie się polskości, do końca życia będziesz Polakiem ((oo))
miłego wieczorku i wyślij zdjęcia z Adolfem Hortlerem jak już będziesz w Argentynie
  • Odpowiedz
  • 0
@Gosling Śmieszna zielonka była gwałcona przez 5 dni po opublikowaniu swoich śmiesznych opinii na portalu P O T Ę Ż N E G O Michała Białkova
  • Odpowiedz