Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Ciężko powiedzieć, mieszkam na Filipinach, z Polską nie mam żadnych związków oprócz tego że mam rodzinę (rodzice, babcia itp) ale nie mam żadnych powiązań biznesowych, nigdy niczego nie wynajmowałem na swoje dane ani nie zapłaciłem żadnego rachunku w Polsce. Ostatnio pracowałem w Polsce ponad 3 lata temu i jedyne co mam w Polsce na swoje dane to kilka kont bankowych.

Ostatnio rezydentem podatkowym byłem w UK.

To prawda że konto bankowe
@pociag: Przykładowo pracowałem w UK i wysyłałem miesięcznie po 7-8k PLN i nigdy nikt się nie przyczepił w Polsce, byłem rezydentem w UK i tam płaciłem podatki.

Tutaj mam Alien Card i wizy 2 miesięczne, max mogę sobie zrobić 6 miesięczną, ale mam mieszkanie wynajęte na swoje dane.

Z tego co mi wiadomo to konto w banku nie świadczy o centrum interesów życiowych.

Głównie używam Alior, Nest, CA.
@dawid-rams: mozesz inaczej podejsc do sprawy, zaloz sobie SE w uk self employed, plac te 20gbp miesiecznie ubezpieczenia (nin), I rozliczaj sie z przelewow z krypto do uk. Popatrz na localbitcoins - maja normalna dzialanosc I placa podatki.
Rozliczenie roczne jest banalne, to co wsadziles, to co zarobiles, podatek do zaplaty od razu, I kuniec.
@dawid-rams: @pociag: @AssLover:
http://kancelaria-skarbiec.pl/raje-podatkowe/zmiana-rezydencji-podatkowej.html

@dawid-rams: Masz certyfikat rezydencji podatkowej ?
Mniej więcej wytłumaczone jak #!$%@? są toki myślenia polskiego US.
Ja też sobie szukam spokojnej przystani jakby BTC było po kiedyś 100 000$ USD :) panowie

Ty Dawid ale lepiej kurde ostanio US pojechał patrz na to:

http://www.bogatyelblag.pl/stracili-pieniadze-w-amber-gold-ofiary-zaplaca-fiskusowi-75-podatku-od-utraconej-kwoty,20073.html

"innym ciekawym przypadkiem jest sytuacja pary emerytów o której opisuje portal www.wmeritum.pl.

W przepisach jest określony pięcioletni okres przedawnienia decyzji
@AssLover: Nie wiem, w baku mi mówili że chyba po roku się dostaje coś takiego, ale nie wiem bo cały czas tutaj będę figurował jako turysta.

W każdym razie tutaj nie opodatkują zarobków z zagranicy. Większość białych mieszka tutaj na turystycznych, chyba że mają tutejszego pracodawcę, albo związek zalegalizowany.