Wpis z mikrobloga

Co ja znalazłem to ja nawet nie:

Może uznacie mnie za idiotę, ale robię totalną czystkę. Wywaliłem wszystkie nielegalne pliki, w tym mp3, ebooki, różne instalki itp. Wszystko. Nie chcę już tego. Chcę, aby każdy z nas legalnie zarabiał na tym, co robi. Nie możemy się nawzajem okradać. Chcecie jeszcze jeden dowód, że nie jestem typowym Polakiem? (bez urazy dla nikogo!) Proszę bardzo.Ostatnio pomagałem kuzynowi. Wykonałem dla niego serwis WWW. Praktycznie za parę groszy, po znajomości. Mówię, że chcę tyle i tyle, bo 22% VAT, dochodowy, dla mnie zostanie tyle i tyle. Zdziwił się. Mówi: "Ale ja faktury nie potrzebuję". A ja na to: "Ale ja tylko w ten sposób działam. Ktoś musi płacić podatki". I tak zrobiłem. Wystawiłem FVAT. Chociaż mogłem wziąć kasę "do ręki" (akurat na konto prywatne) i tyle. Trochę więcej bym zarobił. Ale ja tak nie chcę. Będę zawsze traktował maksymalnie etycznie nie tylko moich klientów, ale nas wszystkich. Wiele osób ironicznie się pewnie uśmiechnie, czytając te słowa. To bez znaczenia. Ja wiem, że to właściwa droga.



( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7