Wpis z mikrobloga

Wy się cieszycie jak #!$%@?, że Duda zawetował ustawę o SN i KRS, a tak naprawdę to od samego początku jest gra. Pozwólcie, że wytłumaczę Wam jeden z mechanizmów wywierania wpływu. Jest to cytat z książki Roberta B. Cialdiniego:

Technika ta jest prosta i nazwiemy ją tu odmowa-wycofanie (niekiedy nazywana jest także techniką drzwiami w twarz). Załóżmy, że chcesz mnie nakłonić do spełnienia jakiejś prośby. Szansa na spełnienie twojej prośby wzrośnie, jeżeli najpierw przedstawisz mi jakąś inną, większą. Tak dużą, że prawie na pewno odmówię jej spełnienia. Kiedy już odmówię, przedstawiasz tę mniejszą prośbę, o której spełnienie tak naprawdę chodziło ci od samego początku. Jeżeli tylko postąpisz wystarczająco zręcznie, powinienem odebrać tę drugą, mniejszą prośbę jako twoje ustępstwo na moją rzecz. Ustępstwo, na które i ja powinienem odpowiedzieć ustępstwem, to znaczy spełnieniem twojej drugiej prośby.


Wytłumaczę Wam to na przykładzie. To tak jakbyś chciał, aby Twoja dziewczyna, która nie chce Ci zrobić loda, w końcu Ci go zrobiła, więc proponujesz coś większego, np. anal. Mówisz: skarbie, spróbujmy analu, a ona "no co ty anon, #!$%@? jesteś? nigdy w życiu". A Ty wtedy "no dobra, to skoro nie chcesz w dupę to przynajmniej zrób mi chociaż tego loda". Dziewczyna wtedy z zadowoleniem pójdzie na ustępstwo, bo Ty też poszedłeś na ustępstwo i z bananem na twarzy #!$%@? Ci gałę, której wcześniej nie chciała zrobić.

Tak samo PiS rozegrał całą opozycję. Teraz wszyscy z uśmiechem #!$%@?ą im gałę, w postaci zaakceptowania mniejszych poprawek do następnych ustaw o SN i KRS, o które pewnie od początku im chodziło, a które i tak nie miały szansy przejścia. Ale przynajmniej zrezygnowali z przeorania anusów, co nie?
#polityka #heheszki #4konserwy #neuropa #duda
  • 7
  • Odpowiedz
@pax_psychicae: nie spotka się - to jest mechanizm psychologiczny, te zmiany, które były proponowane obecnie, już były takie duże, że już nawet delikatne ustępstwa z ich strony będą przyjmowane przez ludzi z ulgą, bo najważniejsze, że udało się zatrzymać te większe
  • Odpowiedz
@maschio94: PiS przegrał, Polska wygrała. Tyle.

"Mówisz: skarbie, spróbujmy analu, a ona "no co ty anon, #!$%@? jesteś? nigdy w życiu". A Ty wtedy "no dobra, to skoro nie chcesz w dupę to przynajmniej zrób mi chociaż tego loda". "

Myślę, że ten opis wiernie obrazuje jak Kaczyński traktuje Polskę.
  • Odpowiedz
@maschio94: technika spoko ale w obu przypadkach druga strona musiałaby mieć jakiś interes w tym, zeby spełnić prośbę pierwszej, co jesli w obu przypadkach go nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz