Wpis z mikrobloga

@showdown: W skład osób, które zaopiniowały treść z ramienia Fundacji Batorego wchodzą:
Łukasz Bojarski — prezes zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS
Jacek Czaja — prezes zarządu Towarzystwa Prawniczego
dr Piotr Kładoczny — docent na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
dr hab. Marcin Matczak — profesor w Katedrze Filozofii Prawa i Nauki o Państwie Uniwersytetu Warszawskiego, partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka sp.k.
dr hab. Tomasz Pietrzykowski — profesor w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego
  • Odpowiedz
@Thorkill: Czyli przynależność do fundacji oznacza, że są oni opłacani prze twórcę tejże? Drugą kwestią jest czy przynależność do danej organizacji oznacza brak kompetencji? Przecież to nie fundacja nadaje tytuły naukowe, prof. Zoll swój dorobek zdobył pracując na UJ, tam gdzie dr Andrzej Duda.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Należę do pewnej organizacji ogólnopolskiej, szkoda że twórca tejże mi nie płaci ( ͡° ʖ̯ ͡°) Już #!$%@?ę od tego, że wszystko w Polsce (co w jakikolwiek sposób jest przeciwne polityce obecnego rządu) jest opłacone przez ww. Pana.
  • Odpowiedz
szkoda że twórca tejże mi nie płaci


@papier96: Hmmm, wiec robisz za naiwniaka. Ja na twoim miejscu żądałbym wynagrodzenia. Dla Sorosa to bedzie coś w rodzaju napiwku u pucybuta.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Założyciel mojej organizacji dawno zmarł. Soros nie dał mi nawet grosza, a po przeczytaniu starej i nowej ustawy dostrzegłem znaczny rozrost kompetencji ministra sprawiedliwości. Bez tytułu doktora i dotacji, ale z pewną podstawową wiedzą o trójpodziale władzy widzę jak bardzo władza wykonawcza będzie naciskać na władzę sądowniczą. Tak wracając do meritum tego posta.
  • Odpowiedz
ale z pewną podstawową wiedzą o trójpodziale władzy widzę jak bardzo władza wykonawcza będzie naciskać na władzę sądowniczą


@papier96: Tak samo jak w Czechach? Bo tam to minister sprawiedliwości wybiera sędziów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorkill Nie mam na myśli wyboru sędziów. MS w nowej ustawie ma bardzo szeroko rozbudowane kompetencje w sprawach procesów dyscyplijarnych przeciwko sędziom SN
  • Odpowiedz