Wpis z mikrobloga

Szybka recenzja Nike Air Jordan 1 Retro, jakiś czas temu miałem okazję zakupić te buty i mogę zdać krótką relację.

1.Niech was nie zwiedzie (tak jak mnie) zespół liter Air w nazwie butów, z powietrzem to one zbyt wiele wspólnego nie mają - podeszwa jest stosunkowo cienka, buty nie zapewniają komfortowej amortyzacji.

2.Podeszwa jest dobra na salę gimnastyczną, ale poza nią do niczego się nie nadaje. Owszem, trudno żeby buty traciły przyczepność na suchym chodniku, ale wystarczy mokry asfalt, żeby moonwalk przestawał być problemem. Na mokrym asfalcie buty potwornie się ślizgają. Dodatkowo chodząc po sklepach, podeszwa potrafi bardzo mocno zapiszczeć, strasząc przy okazji ludzi dookoła. Jest to moim zdaniem bardzo negatywny efekt.

3.Słaba przewiewność obuwia - to pewnie nie będzie zaskoczeniem, w końcu to buty za kostkę wykonane w całości ze skóry. Stopa przy wyższych temperaturach potrafi się dosłownie zagotować.

4.Trudne zakładanie - nie ma możliwości założenia i zdjęcia butów, bez wcześniejszego rozluźniania sznurówek. Jeśli więc gdzieś się spieszycie i potrzebujecie możliwie najszybciej ubrać się w buty, to w Jordanach 1 na pewno wam się to nie uda.

5. Trwałość - tutaj mam mieszane uczucia, z jednej strony wydaje się, że buty będą trwałe - skóra powinna być dość gruba, z drugiej jednak jest to gatunek niezwykle mocno marszczący się. Mimo iż nie eksploatuję ww. butów nadzwyczaj ekstremalnie, to na zgięciach mam już trwałe, brzydko wyglądające zagięcia.

6.Cena butów - mi akurat udało się kupić ten model w rozsądnej cenie - 320zł, jednak drugi raz bym tej kwoty już nie wydał i szczerze żałuję, że nie wybrałem jakiegoś innego modelu, to już w końcu zakres kwot, który pozwala na zakup prawie każdej nowinki.

#streetwear #nike #jordan #buty
  • 6
  • Odpowiedz
@Kreation #!$%@? XDDDD

1. Mowisz o butach ktore zostaly wymyslone w 1985r. Czego oczekujesz?

2. Buty zostaly skonstruowane do gry w kosza na sali gimnastycznej, a nie chodzenia po mokrym asfalcie. Czego dokladnie wymagasz? Trzeba bylo sie zaopatrzyc w obuwie trekkingowe. Skrzypienie to raczej normalny efekt przy nowych butach, a jezeli nie sa nowe to polecam uzywac czegos co dziala przeciw poceniu sie nogom.

3. Jordany na lato XDDDDDDDDDDDDDD Japonki trzeba bylo
  • Odpowiedz
@tomekpoziomek: Na co liczyłem, po pierwsze nie zdawałem sobie sprawy, że to model z 85 roku, po drugie nawet w tej chwili dziwi mnie, że Nike nie dostosowało tego modelu do dzisiejszych standardów podeszw, żeby zapewniać jakieś minimum wygody.

2.Wiele osób (podobnie jak ja) może rozważać zakup ww. butów ze względu na atrakcyjny design. Kupując te buty nie wiedziałem, że kupuję bardziej kultowy model, niż praktyczny i wygodny. Nie spodziewałem się,
  • Odpowiedz
1. Czy dostosowało czy nie to tego nie wiem, ale wiem, że minimum wygody jest zapewnione.

2. "atrakcyjny design" XD
"Zwykle wszelkie produkty typu retro to rzeczy poprawione względem pierwowzoru" - nje

3. Eclipsy chyba Ci twoi znajomi noszą, bo nie wiem na co liczysz zakładając tak grube skórzane buty w lato i myśląc, że stopa nie będzie Ci się pocić.

4. (,)

5. Raczej normalne marszczenie w
  • Odpowiedz