Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
jamtojest - Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, ...

źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
@Singularity00: Trybuna Ludu też pokazywała prawdę. Na przykład o poznanńskim czerwcu 1956 pisała:

W myśl tej wykładni demonstracje i zamieszki uliczne były efektem „starannie przygotowanej akcji prowokacyjno–dywersyjnej” przez wrogów ustroju.

Podkreślano, że na tragedię poznańską składa się nurt pokojowo–robotniczy i chuligańsko–bandycki.


Wyjaśnij mi proszę czym to się różni od

SZOKUJĄCYCH ZAPOWIEDZI OPOZYCYJNYCH BOJÓWKARZY


i od

OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNIE WYBRANEJ WŁADZY


@sildenafil: ty też możesz mi pokazać. Bronicie
  • Odpowiedz
@budep: może dlatego, że TVP oglądają głównie zwolennicy PiS? Ja oglądam obie stacje dla równowagi, szczególnie podczas takich wydarzeń i dla mnie TVP Info = TVN24. Każda stacja robi przekaz pod wyborcę partii, którą popiera redaktor wydania. Wczoraj TVN mocno pracował, aby żaden widz nie odszedł od telewizora bez przekonania, że sądy są najlepsze na świecie <3
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Widzę, że nie tylko ja słyszałem, że aż tak sądów w TVN nie zachwalali. Szkoda, że kolega nie odniósł się do innych moich zarzutów.. bo zresztą ichsię obronić nie da. Nie da się obronić TVP.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Podczas swojego wystąpienie któryś z liderów opozycji powiedział, że będą nawoływać osoby będące różnego rodzaju funkcjonariuszy państwowych do działań przeciwko władzy. W tym policję, urzędników i sędziów. To już się kwalifikuje do namawiania do puczu.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Ok.. Jelsi czowieku wyrabiasz sobie opienie na podstawie zestawienia ze soba dwóch bardzo kontrastujacych przykladow.. to nie mam slow, ty jestes wlasnie lemingiem

Porownaj wydarzenia rownej wagi!!!!!

TVN - nie informowanie o waznych wizytach przywodcow innych krajow w Polsce. Nie informowanie o wyjezdzie prezydenta Dudy do Chorowacji. Unikanie jak to tylko mozliwe bardzo nie wygodnych tematow ( i tu po prostu mozna MILION przykaldow mnozyc.

Zeby bylo jasne. Ja tez
  • Odpowiedz
@Fugi88888: Oczywiście, że nie jest, ale nie widzieć jak TVP sieje propagandę pięć razy mocniej od TVN to trzeba mieć klapki na oczach. Smutne bardzo.
  • Odpowiedz