Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jak bedzie wygladac sytuacja z Ripple (XRP) za 2-3 lata, banki sa strasznie nagrzane na ten protocol zrobiony przez Ripple, ktory zaoszczedzi im 33% a uzywanie Ripple Protocol + XRP jako asset zaoszczedzi im nawet 42%, nie wiem jak to sie rozwinie, wiadomo jesli banki beda uzywac tylko Protocol to cena XRP nie wystrzeli, a jesli banki jednak zdecyduja sie uzywac XRP no to sami wiecie #!$%@? w kosmos cena.

z drugiej strony czy Banki podejma takie ryzyko i zaczna uzywac czyjejs krypto waluty do transferow na miliardy $$? tego nie jestem taki pewny.
#kryptowaluty
  • 9
  • Odpowiedz
@sebastian-tuszynski: nie ma sie czym podniecac. pisałem, juz, cala pompa na ripple wziela sie z zalozenia, ze bedzie uzywany przez banki. a jak jest kazdy widzi.

krypto to czysta spekulacja, poza btc i może eth te wszystkie coiny/tokeny wnoszą tyle co nic
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: No tak, Banki jesli beda uzywac protokolu Ripple a nie tego co teraz ktory jest #!$%@? przy tym co wymyslil ripple, to banki zaoszczedza 33% ale jesli banki by uzyly protokolu ripple razem z tokenem (XRP) to by zaoszczedzily w ten spobob 42% >>> strona 9 https://ripple.com/files/xrp_cost_model_paper.pdf
Teraz pytanie czy banki zadowola sie 33% bez uzywania tokena, czy sa chciwe i wola 42% z tokenem, wiadomo Token nie jest
  • Odpowiedz
@sebastian-tuszynski: Heh na papierku wszystko pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest temat ktory sie ciagnie od dluzszego czasu.

W krypto są mody - na banksterskie coiny, na te od smart kontraktow, na te od THC ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to sie powtarza w cyklach. Dwa miesiace temu kazdy podniecał się XEMem i jego technologią, faktycznie spoko coin, ale swoją pompe
  • Odpowiedz
@sebastian-tuszynski: ripple to starsze krypto, od 2013 albo 2014 nie pamietam juz na rynku :D czemu nie uzywaly go przedtem? nie ma sie co ladowac na longterm z nadzieją ze MOZE banki zaczną uzywac ripple. i nie na tej wysokości :D
moze to brzmi dla ciebie absurdalnie, ze napisałem 'na tej wysokosci', ale ripple pol roku temu chodził po 500 satoshi :D Dalej jest prawie 2000% od tego czasu
  • Odpowiedz
@Smule: ja tam troche tego kupilem jeszcze przed wielka pompa, gdzies kolo 7 centow placilem za jednego, nie dawno dokupilem ich po 14 centow, niech to lezy nawet pare lat, zobaczymy co bedzie ;P watpie ze cena sie mocno ruszy do przodu chociaz do 1$, jesli Banki nie za komunikuja ze zaczna go uzywac. Wiec trzeba liczyc na cud haha
  • Odpowiedz
@sebastian-tuszynski: albo na kolejny cykl na krypto :D ale to za pare lat. XRP to jest król pompek, jak alty zaczną rosnąc jak w marcu to ładuj sie szybko w rippla, bo to zawsze wywala do góry :D ale to nie teraz, poki co to alty potrzebują dluzszego odpoczynku ;p wszystko spompowane 2000% to musi pospadać.
  • Odpowiedz
@sebastian-tuszynski: Powielacie bzdury, banki nie są napalone na Ripple, dla banków powstają osobne, zamknięte rozwiązania enterprise, to że się opierają na podobnych rozwiązaniach jak Ripple to inna kwestia, nie zwiększająca jego wartości.
  • Odpowiedz