Wpis z mikrobloga

tl;dr stworzenie ogromnego, mirkoserwera freeciv

Witajcie

Wychodzę do Was z dość ciekawą inicjatywą, której - jak podejrzewam - nigdy na wykop.pl nie było. Jestem pewien, że spośród Was jest wielu zagorzałych fanów gier #civilization lub innych, tym podobnym gier. Ja sam jestem ogromnym maniakiem jeśli chodzi o gry turowe, jednak nie oszukujmy się, jest to gatunek na wymarciu.

Od dłuższego czasu przysiadłem do gry #freeciv. Jest to nic innego jak brat bliźniak legendarnego Civilization stworzony ponad 20 lat temu i do dziś prężnie rozwijający się na licencji GNU. Jego zaletą - w mojej opinii - jest skala rozgrywki. W przeciwieństwie do klasycznego civ posiada bardzo przyjazne środowisko jeśli chodzi o tworzenie własnego serwera multi (na przykład domyślne 126 graczy z możliwością rozszerzenia) a co za tym idzie, pozwala na tworzenie wielkich światów z ogromną ilością narodów według własnego widzimisię (mapa świata, europy, losowe światy). Po za paroma nieznacznymi różnicami jest to po prostu civ w bardzo przyjaznym opakowaniu przypominającym civ 2.

Pomyślałem, że w sumie nie głupim pomysłem byłoby stworzenie wykopowego serwera, gdzie każdy z grających wcielałby się w osobną nację i dążył do przetrwania w wielkim mirkoświecie :D świecie przyjaźni i miłości, zdrad i wiekopomnych bitew. Moglibyśmy się nawet pokusić o wprowadzenie małego role play, a co za tym idzie, światowej dyplomacji i kronik ze świata opisywanych na mirko dla potomnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety, póki co to tylko głupie nadzieje, bo do tak wielkiego przedsięwzięcia potrzeba przede wszystkim chętnych i zdeterminowanych graczy. Pomyślicie - "w jaki sposób chcesz zmieścić na serwerze 100 graczy jednocześnie?". Tutaj wykorzystamy zaletę naszej wspaniałej gry turowej, mianowicie tury, podczas których każdy rusza się jednocześnie i ma na to określoną ilość czasu, po której następuje automatyczna zmiana rundy. Na każdy dzień przypadnie określona ilość tur (na przykład 1 tura = 6 godzin. Do gry będzie można dołączyć w każdej chwili, tak samo jak będzie można ją opuścić, a do swojej nacji będziemy logować się za pomocą komendy i hasła ustalonego na starcie.

Jestem w stanie ponieść koszta ewentualnego hostingu, no i oczywiście czas na przygotowanie takiego serwera, gdyby akcja Wam się spodobała i zdobyła Wasze zainteresowanie. Nie wykluczone też, że mógłbym zapewnić jakąś nagrodę dla ewentualnego zwycięscy, bądź zwycięzców ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana wzięciem udziału w grze zostaw plusika i pozwól innym użytkownikom wykop.pl na zapoznanie się z tym postem. Im więcej nas będzie, tym większa szansa, że gra się odbędzie. Zaznaczam, że gralibyśmy przez klienta (kilka mb), nie przez przeglądarkę.

Więcej o freeciv dowiecie się tutaj: http://www.freeciv.org/

Obserwujcie nowy tag #wykopfreeciv

#gry #mirkoserwer #integracja #gryturowe #grystrategiczne
2phonepiotrus - tl;dr stworzenie ogromnego, mirkoserwera freeciv

Witajcie

Wycho...

źródło: comment_WCh0IAcl3Tl0xyboXzZvX7Ca2B3hD2nz.jpg

Pobierz
  • 7
@galaxybear: Nie. Freeciv jest wzorowane na Civilization Sida Meier'a gdzie każdy z graczy wciela się w wybraną przez siebie cywilizację i kieruje nią - zarówno gospodarczo, kulturowo i militarnie - od starożytności, po czasy przyszłości. Akurat w przypadku Freeciv nie ma cywilizacji tylko narody - ponad 255 do wyboru.

@TenebrosuS: Nie jestem pewien ale ta opcja była dostępna chyba również w Civilization, a przynajmniej w Civilization 4 (?). W każdym