Wpis z mikrobloga

Ja tylko byłam sekretarką reżimu komunistycznego, a wy mnie tak traktujecie?!

Odbyłam przed chwilą wstrząsającą rozmowę telefoniczną, nie pierwszą już i nie ostatnią taką, z osobą będącą emerytką mundurową/emerytem mundurowym. Dziś zadzwoniła pani Irena ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych na Domaniewskiej.

- Proszę pani, co my mamy zrobić? Zostanie mi 257 zł - wylicza dokładnie starsza kobieta łamiącym się głosem przypominającym szklany puchar. - 153 zł pielęgnacyjnego i dodatek za obóz. Resztę mi zabiorą. Jakbym nigdy nie żyła, nie pracowała, jakbym nie istniała. Może za te kilkaset złotych przeżyję, chleb i woda, ja wiem jak to jest, byłam w obozie, miałam trzynaście lat, czynszu nie zapłacę, aż mnie wyrzucą z mieszkania, Powstanie przeżyłam, na gruzach już spałam, proszę pani, trzynaście lat miałam, rodzice zginęli, gdzie miałam iść po wojnie, to były takie czasy, musiałam gdzieś się zatrudnić.

Jej głos przechodzi w zduszony szloch, opowiada, że zewsząd czuje presję, żeby umarła. - Coraz więcej emerytów popełnia samobójstwa, dostają decyzje i nie wytrzymują psychicznie. - Trzymając słuchawkę przy uchu, czuję, że zaraz będę musiała się zmierzyć z czymś bardzo ciężkim: pani Irena wydaje westchnienie i dzielnie połyka sól ze słyszalnych w jej głosie, siłą woli hamowanych łez - to nie tylko o pieniądze chodzi, chodzi o godność, traktuje się nas wszystkich jak zbirów, którzy wyrywali ludziom paznokcie. Chcą, żebyśmy wyzdychali wszyscy, jak się zabijemy, to tylko Kaczyński się ucieszy, bo nawet tych kilkuset złotych nie będzie nam musiał płacić. Ale ja już nie mogę, proszę pani - wybucha - ja Warszawę odbudowywałam, nikt nie chce o tym pamiętać, rząd chce nas wymazać, wygumkować, proszę pani, ja ISTNIEJĘ!!!

Pani Irena pracowała jako sekretarka w Milicji i MSW. Z tytułu pracy w tym ostatnim miejscu zostanie jej odebrana emerytura. Nie krociowa, kilkutysiączłotowa emerytura, jak podawały media, tylko jej wynosząca obecnie 1430 zł emerytura. Podstawa wymiaru jej emerytury za większość lat wyniesie 0%.

#bekazlewactwa #neuropa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZaplutyKarzelReakcji: płynie z tego wszystkiego taka nauka na przyszłość — jeśli się zostaje urzędnikiem państwowym, to trzeba się nakraść. Bo jak się człowiek nie nakradnie, to wszystko legalnie wypracowane mogą w każdej chwili odebrać, jak przyjdzie władza, której się obecna nie spodoba.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji:
No tak, bo ich weryfikowali kryształowo czyści ludzie, bez żadnego związku z PRLowskimi służbami. I w ogóle nie było tak, że rączka rączkę myła.
Ci ludzie jakby mieli odrobinę przyzwoitości to by się cieszyli, że aż tyle lat zgarniali emerytury za UBecką pracę, zamiast teraz marudzić, że będą dostawać tyle, ile ofiary ich pracodawcy.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: @Althorion: @Polinik: moja matka całe życie sobie uczciwie pracowała i dostała 900zł. Po podwyżkach teraz ma jakieś okolice 1000zł. Ojciec nie wiem na ile się załapie bo gdzieś się zgubiły papiery i nie chcą mu policzyć 8 lat pracy.
A urzędniczka która i tak dostaje więcej płacze bo wyruchał ją system którego i tak była kiedyś częścią.
  • Odpowiedz
@Polinik: Nie dogadamy się, bo ja jestem legalistą i dla mnie osobiste albo urojone zemsty na grupach ludzi to jest coś co nie mieści mi się w głowie. Jeżeli choćby jedna osoba miała ucierpieć na tego typu zmianach w prawie to jest to coś niedopuszczalnego w państwie prawa. Odbieranie uczciwie wypracowanej emerytury powinno się odbywać po wyroku udowadniającym czyjąś winę i jako kara, a nie jako zasada.

Oby ciebie nigdy
  • Odpowiedz
@Polinik: Przestan bredzić. Nie masz pojęcia, na czym ta ustawa PiS polega. Ona uderza wyłącznie w tych, którzy po 1990 r. zostali POZYTYWNIE zweryfikowani, bo to oni pobierają emerytury mundurowe. Ci, którzy katowali, odeszli prowadzić agencje ochrony (przypominam, że PiS nie ma problemów, by korzystać z agencji ochrony prowadzonych przez byłych esbeków), kasyna i inne burdele. Ich ta ustawa NIE DOTYCZY, bo oni pobieraja zwykłe emerytury.
  • Odpowiedz