Wpis z mikrobloga

Gdzie w #krakow #fotografia #serwis #canon #sigma?

Kupiłem sobie Canona 80d i Sigmę 50mm. Za wuja nie umiem dobrze skalibrować AF z tą sigmą i dwoma starymi obiektywami. Marzą mi się ostre jak żyleta rzęsy na portretach a ciągle mam mydło. Ze starym body nie miałem żadnych problemów. Żadnych. frustracja.gif
Gdzie jakiś szybki i porządny serwis znajdę?
  • 12
@Arv_: która Sigma? Art czy EX? podpinałeś pod 80D jakiegoś Canona z silnikiem USM? którym punktem AF pracujesz? centralnym tylko i przekadrowujesz czy bocznymi też? jak ciasne są kadry kiedy nie trafiasz z ostrością? zaraz coś wykminimy :D na początek rada ode mnie - Sigma czasami potrzebuje żeby dwa razy potwierdzić ostrość zanim strzelisz czyli do połowy, puścić i znowu do połowy na tym samym. U mnie pomaga np. :)
@Paviarotti: sigma 50mm f/1.4. To jest chyba art. Kosztowała w okolicach 4k. Waży chyba >1kg. Jej mać. Maluje przepiękne zdjęcia. Jak naostrzy. Nawet 50tka 1.4 canona się chowa. Chociaż ta, to miała świetny AF z 300d i w ogóle moje najlepsze portrety były z tego combo.

Mam jeszcze ciemnego amatorskiego canona usm 70-300 is i tamrona 17-50 f/2.8 bez is. Oba mają albo FF albo BF. Do tego zmieniające się z
@Arv_: to bardzo ładnie, że Arcik. Robiłem nim kilka reportaży, a na co dzień mam starszego brata czyli EX.
Myślenie masz w dobrą stronę, bo przy przekadrowaniu często obiekt w wyniku zmiany odległości wyjdzie z głębi ostrości także najlepiej właśnie ostrzyć najbliższym punktem ostrości jaki masz. Mi w 6D to nie przeszkadza, bo już wiem jak ostrzyć, ale czasami ostrość ucieknie.

W Sigmie masz pierwszą kalibrację chyba za darmo. Tylko trzeba
@Matemit: Serwis canona poustawiał matrycę bo błędy montażu były powyżej tolerancji. Trochę pomogło. Wciąż nie jestem w 100% zadowolony, ale da się już focić.
Oddałem body do punktu w okolicach Galerii Kazimierz. Chyba rzeźnicza? (Dobra nazwa ulicy bo jest tam punkt krwiodawstwa też).
Wysyłali do Warszawy. Trochę to trwało.