Wpis z mikrobloga

- Kochanie powiedz mi co to jest "konsternacja".
Mąż leniwie składając gazetę z lekkim wkurzeniem, że mu się przerywa, odpowiada:
- Widzisz kochanie, gdybyś to ty wróciła wcześniej do domu po pracy, a ja tu z inną kobietą..., to u ciebie właśnie wtedy wystąpiłaby konsternacja.
- Ahaaa... i wróciła do swoich czynności.
Jednak po dziesięciu minutach wpada ponownie i pyta:
- To znaczy, że gdybyś Ty wrócił wcześniej do domu, a ja tu z innym mężczyzną...?
- Nie, nie, nie kochanie! Ty nie myl konsternacji z #!$%@?!!!

#suchana #heheszki
  • 10
  • Odpowiedz
@anamakota: Jest tu blad logiczny. W pierwszym przykladzie (kobieta wraca wczesniej), konsternacja (temat tej czesci kawalu) wystepuje u osoby, ktora wrocila wczesniej (kobieta). W drugim (mezczyzna wraca wczesniej - sytuacja odwrotna) #!$%@? (temat tej czesci) wystepuje u osoby, ktora juz byla w domu (znow kobiety).
Nieprzemyslany blad w konstrukcji, ktory suma sumarum tworzy ten zart mniej zabawnym niz bylby, gdyby byl napisany poprawnie. Elo.
  • Odpowiedz
@Ortofenylofenolan_sodu: Udowodnione naukowo jest, ze symetryczna i logiczna struktura jest dla ludzi atrakcyjniejsza anizeli jej przeciwienstwo. Celem zartu jest oczywiscie przewrotne zaskoczenie, jednak ma ono swoj estetyczny walor tylko, gdy prowadzi do niej zlozona opowiesc.

W oparciu o to, uwazam ze byloby zabawniej, gdyby zart zostalby zlozony poprawnie.

Jednak, jak ma sie badanie rozumienia estetyki w pismiennictwie, stanfordzkiej grupy studentow do wykopowych realiow? Ciezko okreslic, aczkolwiek uwazam, ze jest wiele
  • Odpowiedz
@hazadSK Z jednej strony szanuje a z drugiej współczuję za takie podejście do tego tematu.
Btw źle przedstawiłeś analizę. Prawdziwy dowód wygląda tak, że jedyną przeszkodą w jego zrozumieniu może być ewentualnie nieznajomość teorii. W twoim przypadku trzeba sie nieco domyslec, lub cos przyuważyć.
Ja stwierdzam, że błąd logiczny tu nie występuje. Kawał ma być w pewien sposób ironiczny, aby swą grą słów, cieszył innych.

Jezeli chcesz dyskutowac to zdefiniujmy najpierw pojęcie " błąd logiczny ".
Już spotykalem tu takich co nie stosowali sie stricte ( czyli w 100 % ) do definicji użytego pojecia a lubili "strzępić
  • Odpowiedz