Wpis z mikrobloga

Najpierw weryfikowałem info z PDM z #banggood i wpadło na celny, od tamtej pory ta metoda może zmniejsza VAT, ale tylko go zmniejsza, a nie jak tu niektórzy pier... wyklucza czy minimalizuje. Jedynie go ZMNIEJSZA reszta to loteria.
Niedawno pojawiła się nowa metoda wysyłki Europe Registered świadczona przez FORAM4PX pośrednika z #gearbest Przesyła pojawia się w trackingach dopiero w Austrii. Metoda nowa i już wam mówię, że VAT ominiecie, albo nie... Także metoda taka sama jak inne i wcale nie pewniejsza. Mi właśnie przesyłkę zatrzymała kontrolna celna.
Spoko liczyłem się z tym i nie mam zastrzeżeń, ale mówię to, bo wkurza mnie te zaklinanie rzeczywistości osób zamawiających 2 przesyłki na rok, że znaleźli złoty środek na omijanie VAT przez powyżej wymienione sposoby.
galeon - Najpierw weryfikowałem info z PDM z #banggood i wpadło na celny, od tamtej p...

źródło: comment_Ny58698g3LBnTqb3M3SG9cakCnE0S70A.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
od tamtej pory ta metoda może zmniejsza VAT, ale tylko go zmniejsza, a nie jak tu niektórzy pier... wyklucza czy minimalizuje. Jedynie go ZMNIEJSZA reszta to loteria.


@galeon: ale vat to 23% jak moze go zmniejszyc?
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Po co? Żeby ewentualnym zamawiającym nie mydlić oczu, że nie poniosą kosztów VAT. Jak czasami czytam te różne wypowiedzi to mi się wierzyć nie chce.
  • Odpowiedz
@galeon: ok to wskaz gdzie bylo napisane ze PDM eliminuje vat.

Nawet czolowi reflinkowcy od #banggood na wykopie nie byli tak bezczelni by klamac w ten sposob.

Jedynie gosc od gearbest_polska pisal ze priority line eliminuje vat, co skonczylo sie jakimis czarnolistami jak ludzie zarzucali mu klamstwo i ewentualne pokrywanie kosztow, skoro daje gwarancje.
  • Odpowiedz
@losowosc: źródła własne, od początku uruchomienia Priority Line do Polski nikt się nie zgłaszał, komu wpadłaby paczka na VAT, dopiero ostatnio, gdy pojawiły się problemy, to pojawiło się kilka wpadek -@czajnapl zgłaszali, ale teraz wszystko powinno być jak powinno --> @Andczej:
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann jedynie wczoraj widziałem pieprzenie telczajny że był VAT ale oczywiście nie wysilił się żeby napisać co i jak tylko 'wejdz na forum i Facebooka i przeczytaj' dlatego zakładam że pieprzenie i jedynie reklama forum i fb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@losowosc jakbyś miała podstawowa zdolność czytania ze zrozumieniem to widziałabyś, że nie było jeszcze potwierdzonej wpadki z tym typem wysyłki dlatego tak mirek podaje
  • Odpowiedz