Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kojarzy utwór metalowego zespołu Kat - wokalista Roman Kostrzewski "Głos z ciemności". Interesuje mnie interpretacja tego utworu, czy ktoś jest w stanie przełożyć na język zrozumiały dla prostej osoby o co w tym utworze chodzi jaką treść przekazuje. Czy liryka jest tu bluźniercza?.
#metal #kat #kostrzewski
  • 6
  • Odpowiedz
  • 3
@Muszczyna nabieranie doświadczeń życiowych walka, porażka, i od nowa. Kto klamie bóg czy szatan? Co jest dobre a co złe?. Byłem jak grom, uczyłem się.

Sheol to miejsce pobytu zmarłych pozbawione radości i chęci istnienia. Być może takie jest Twoje życie?
końcu jest:

Zejdź w dół, wstąp do piekła. 
Tam nikt nie musi tak jak ty 
- W snach kląć a w życiu ślinić się!

Może warto zaryzykować "wejść do piekła" i
  • Odpowiedz
w danej chwili:-)

Poezja ma to do siebie, przeważnie taka symboliczną, ze może by


@Ozdoba: bardzo dziękuję Ozdoba za wytłumaczenie przekazu tego utworu.
"Głos z ciemności" to utwór z którym się zetknąłem na początku lat 90-tych, obecnie przypomnialem sobie i fajnie posłuchać na youtube. Widać ze nie jest to muzyka zbyt popularna ale trochę odsłon jednak ma.
  • Odpowiedz
  • 1
@Muszczyna spoxik. Ale pamiętaj, że to moja interpretacja. O sheol przeczytałam minutę temu i interpretacja się sama zrobiła. Ja kocham teksty Romka, dają sporo do myślenia, w wiekszosci mówią o przemijaniu, o dwulicowości ludzi i ich bogów, o tym, żeby znaleźć swoją drogę nie wegetować bo życie ma się jedno. Żeby nie żałować, próbować, uczyć na błędach i nie przejmować się tak bardzo innymi. Bóg i piekło, to dosłownie i alegorycznie nie
  • Odpowiedz