Wpis z mikrobloga

#turystyka #gory #pttk

Hej turystyczne Mirasy, czy w książeczkach odznak PTTK podpisy przewodników są obowiązkowe? Czy wystarczy może "selfiak" na szczycie z tabliczką z nazwą i ewentualnie pieczątka (choć nie każdy szczyt ma swój obiekt aby te pieczątki były dostępne) Regulamin czytałem, ale właśnie niby i tak podpis od przewodnika musi być. Ktoś się bawi w zbieranie i już ogarnia temat dokładniej?
  • 9
@kris006:
Pewnie zależy od oddziału. Są oddziały nowoczesne, które zapewne nie będą żadnych przeszkód robić, są takie w których siedzą ludzi o mentalności nawet nie z PRLu a z Austro-Węgier.
@kris006: nie trzeba mieć podpisów przewodników. Jako zabezpieczenie możesz mieć selfie; jeśli weryfikator zobaczy, że jesteś kumatym turystą, to zaliczy bez problemu, albo zada pytanie w stylu: "Jakie szczyty widać z tej góry" lub inne sprawdzające topografię :)
@kris006: Aktualnie nabijam małą złotą, książeczki weryfikowałem w dwóch różnych oddziałach.
- nigdy nie miałem żadnego podpisu
- trasy opisuję inaczej niż w przykładzie (oszczędność miejsca w książeczce)
- jak jest pieczątka to wbijam na pamiątkę
- nigdy nie dołączałem żadnego zdjęcia
- nigdy nikt się przy weryfikacji nie czepiał do niczego

Ogólnie w obu oddziałach weryfikacja wyglądała tak, że przychodziłem, zostawiałem książeczkę i mówili, kiedy przyjść po odbiór. Szczerze mówiąc
@kris006: Ja zbieram GOT PTTK i tak:
1. Nie musisz w góry chodzić z przewodnikiem, nie musisz mieć żadnych podpisów
2. Zbieraj pieczątki ze schronisk, chatek (np. chatka na Polanie Strążyskiej to nie schronisko a pieczątkę mają),
3. Nie musisz zbierać pieczątek z miejscowości w których byłeś, tzn. na przykład idziesz w Beskid Wyspowy to nie zbieraj pieczątek z miejsca startu i końca bo nie potrzebujesz tego robić. Ja zbieram tylko
@kris006: też miałem takie odczucie na początku. Konsultowałem to przez facebooka z oddziałem PTTK w moim mieście, potem zrobiłem tak jak napisałem wyżej i gra orkiestra. To ma być zabawa i pamiątka a nie cuda na kiju ( ͡° ͜ʖ ͡°)