Wpis z mikrobloga

@dziubeQ: Prądowe prawo Kirchoffa, ćwiczenia praktyczne;) @Niszczyciel666: Jakby tak na bosaka na mokrej podłodze w łazience i wsadził w L najpierw, to 50Hz taniec mógłby być mało przyjemny;) A RCD to bym szczególnie u nas w kraju nie ufał jak masowo instalowali 300mA bo na trzydziestce wywalało ciągle od jakichś bojlerów i piekarników elektrycznych.
  • Odpowiedz
@kyaroru: Napisałem co powinno się teoretycznie zdarzyć, a jak wiadomo teoria i praktyka to dwie różne rzeczy xD, 230V/500= 0.46A, jak ktoś ma względnie dużą rezystancję ciała to i różnicówka powinna zadziałać xD. Choć oczywiście wiadomo, że są różne przypadki.
@dziubeQ: #!$%@? Dziubsą nie ucz ojca dzieci robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plvceek: Parę latek temu zamówiłem nową kuchnię z montażem. Przyszło dwóch specjalistów.
Musieli też przesunąć dwa gniazdka z prądem.
Pytam czy mam wykręcić korek. Nie, mamy lepszy sposób. I jeb wpakowali pincetę w obie dziurki gniazdka. Korek wywalił.
Pytam czy tak zawsze robią.
Tak, bo po pierwsze to szybsze niż zejście do piwnicy. A po drugie, klienci często wykręcają nie ten co trzeba.
  • Odpowiedz
@plvceek: a to prąd nie pójdzie tam gdzie jest najmniejszy opór, czyli po drucie? ciało nie jest aż takim dobrym przewodnikiem, więc chyba nic się nie powinno stać, zakładając, że wsadzi się "tester" w obydwie dziurki jednocześnie, albo najpierw do uziemienia
  • Odpowiedz
@wycior_maly: Jak się kiedyś łokciem oprą o jakiś metalowy okap albo rurę w trakcie tego procederu to im się odechce takich lifehacków:D @srogie_ciasteczko: Najłatwiej to sobie łeb rozbić jak się jednak okaże, że jesteś przyzwoicie doziemiony i wsadziłeś najpierw w L;) I pamiętaj, że prąd (zmienny) fibrylacji dla czasu narażenia>1s to jest bodajże 30 mA,a już przy 10 mA nie jesteś w stanie sam się puścić. Także w
  • Odpowiedz