Wpis z mikrobloga

Oj, z tym jest dużo zabawy :p Mi slenderman wyszedł, jak kazałem stanąć nieruchomo i ruszać szybko głową XD Offtopic... czemu jak klikam na twój tag to nie widzę nowego wpisu? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Muszę przez # w rogu wchodzić, ale jak źle tam kliknę to przerzuca mnie do starych wpisów...
@Afropolon: Od siebie dodam, że robiłem zdjęcie deszczu, przysłony nie pamiętam (coś ok 8-16 raczej), ale przy 1/250-500 był efekt "zamrożonych" kropel wody i... wyglądało to megasłabo. Z kolei czas 1/5-10 powodował, że było widać tylko blady obraz tła. 1/60 to było to, czego mi trzeba było, szkoda że zobaczyłem to dopiero na kompie. Tak więc podpisuję się pod fragmentem zdania "Dobrany eksperymentalnie czas" :)
@KrolOkon: Trza by białka pytać czemu tagi działają jak działają.

@zolwixx: Nie ma reguły z dobraniem czasu bo bardzo trudno oszacować prędkość ruchu.
Z uchwyceniem deszczu są zawsze problemy - dość małe obiekty te kropelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ustawisz źle ostrość , albo za małą przysłonę to tylko po zmniejszonym kontraście i mokrych detalach widać że pada.
W życiu udało mi się może ze
@Afropolon:
Piękny słoneczny jasny dzień, wszyscy chcą zrobić długi czas naświetlania strumyka, ale jest za jasno. Każdy ma statyw, ustawione iso 100 i f 32 a do tego filtr przyciemniający ale to za mało aby uchwycić płynność.
I wtedy wchodzę ja cały na biało ( ͡ ͜ʖ ͡)
Cykam 150 zdjęć z ręki przy f2.5.
Wyrównuję w photoshopie. Robię średnią z wzystkich zdjęć za pomocą imagemagick