Wpis z mikrobloga

#slub #savoirvivre
Hej węgierki i mirki,
Jak myślicie - ile powinien włożyć do koperty mojemu ojcu chrzestnemu? Nocleg muszę opłacić sobie sam (90 zł za osobę). Z tego co wiem - płacą za osobę 250 zł. Do koperty dołączam prezent za 60 zł.

Zastanawiam się, aby dać 400 zł, bo muszę dopłacić nocleg za 180 zł (nie ma innego w promieniu 30 km). Uważacie, że to będzie odpowiednia kwota?

PS. Nigdy nie zmuszajcie gości do opłacania samemu sobie noclegu, bo moim skromnym zdaniem, stawia go to w bardzo brzydkim świetle (a i tak by mu się zwróciło, bo włożyłbym więcej do koperty wtedy).
  • 9
@DodatnieUjemny: ja bym tego nie rozliczala wspolnie).
Prezent to jedno, a decyzja o przybyciu na wesele - druga (choc oczywiscie jedno wynika z drugiego).

Nigdy nie zmuszajcie gości do opłacania samemu sobie noclegu, bo moim skromnym zdaniem, stawia go to w bardzo brzydkim świetle


goscia nie stawia w zadnym swietle, jak juz to trudnym polozeniu :P
ale z pozostala czescia sie zgadzam, dla nas naturalna sprawa bylo zalatwienie gosciom z dalsza
PS. Nigdy nie zmuszajcie gości do opłacania samemu sobie noclegu, bo moim skromnym zdaniem, stawia go to w bardzo brzydkim świetle (a i tak by mu się zwróciło, bo włożyłbym więcej do koperty wtedy).


@DodatnieUjemny: U mnie jest odwrotnie, gość sam się wykłóca, że chce płacić za siebie.

Ostatnio przerabiałem wesele. Pary dawały 400-500zł + wino, single połowę z tego.


@spoon22: Pół butelki wina ;) ?