Wpis z mikrobloga

Czesc,

Mam pytanie dotyczace samochodu Ford Focus Mk1, wczoraj jechalem autem i nagle zaczelo brakowac mocy i zgasl, odpalilem i jakos dojechalem na parking ale brakowalo wspomagania. Po podniesieniu maski (oraz pod autem) zauwazylem duzy wyciek oraz pod autem zerwany sznurek. Wiem ze jest to sznurek alternatora, a woda chyba z pompy wody ale zszedl mi tez chyba plyn chlodniczy, nie wiem na ile jest to powiazane. Zakladajac ze tylko zerwal sie ten sznurek to ktos moze powiedziec ile taka naprawa moze kosztowac?

Autem dojechalem jakos powoli do domu ok. 6km wiec tak sobie mowie ze nic wiecej sie nie popsulo. Ktos poleci gdzie takie cos robic na ruczaju w #krakow i ile taka naprawa moze trwac? W piatek musze autem jechac 120km dlatego pytam.
#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@delyr sznurek? ( ͡º ͜ʖ͡º) woda z pompy wody to to samo co płyn chłodniczy. Wygląda na to że walnela pompa wody. Naprawa koło tysiaka, bo przy okazji najlepiej wymienić rozrząd od razu.
  • Odpowiedz
  • 0
@piekuo do Focusa części są dosyć drogie to raz, tu trzeba będzie wymienić pompę, pasek wieloklinowy i pasek rozrządu więc myślę że tysiąc niewyjęty. Jeżeli się mylę to tym lepiej dla @delyr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@frusio: zawsze sie wymienia przy rozrządzie pasek rozrządu i pompe wody. Zestawy chodzą pewnie po 200-300 zł a reszta to robocizna. Focus 1 to nie jest jakiś szczyt techniki, wymienić może każdy kto zna podstawowe zagadnienia mechaniczne i ma do tego miejsce i narzędzia. Ja osobiście bym mógł sam sobie wymieniać ale mi sie nie chce, wole dopłacić :P nie wiem jak idą ceny częsci do Focusa ale to wystarczy
  • Odpowiedz