Wpis z mikrobloga

@Drail: Z punktu widzenia kierowcy (bynajmniej mnie) jeżeli mam gdzie wyprzedzić to mam to w dupie. Jeżeli zaś jest wąsko i taka parka zmusi mnie do ciągnięcia się za nimi to uj mnie strzela delikatnie mówiąc...
  • Odpowiedz
Mogą jeśli nie utrudniają tym wyprzedzenia zgodnie z przepisami. Czyli np. na wąskiej drodze gdzie wyprzedzanie jest dozwolone ale jadący obok siebie rowerzyści uniemożliwiają zachowanie bezpiecznego odstępu. Na szerokiej szosie kierowca przepisami i tak jest praktycznie zobowiązany wyprzedzać korzystając z drugiego pasa więc nie robi to specjalnej różnicy czy wyprzedza jednego czy dwóch rowerzystów jadących obok siebie.
  • Odpowiedz
@Drail mi to na kursie prawka tlumaczono tak, ze jest to dopuszczalne jeśli sytuacja na to pozwala. Natomiast w momencie gdy zbliża się pojazd, rowerzyści powinni złożyć się "gęsiego". chyba że jest to tzw. "zorganizowana kolumna rowerzystów" która zaczyna się chyba od 6 czy 8 rowerów - ale tego nie jestem pewien...
  • Odpowiedz
  • 0
@m4g33k: No pięknie, mi tez tak tłumaczyli, ale nie byłem pewien czy się nie zmieniło coś. Ojciec z małym dzieckiem jechali obok siebie, zacząłem wyprzedzać, a nagle gość mi wyjechał z wyjazdu spod swojego domu. W ostatniej chwili się zatrzymałem.
  • Odpowiedz
@Drail: no wyprzedzAnie na takich drogach z wjazdami i bocznymi uliczkami to sliski temat... tez czasem jezdze przez wioski i nie ra nie dwa wole sie wlec niz ryzykowac...
  • Odpowiedz
  • 0
@m4g33k: ta, ale to był wyjazd od niego z posesji, a nie upewnił się czy coś jedzie. Nawet kierunkowskazu czy świateł nie miał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drail: no za brak swiatel i kierunkow zawsze brak szacunku, ale w sumie jestem ciekaw czy wobec wyprzedzania taka infrastrukturę jak wjazdy traktuje sie w przepisach jak skrzyzowania na przyklad. I kogo bylaby wina w przypadku kolizji...?
  • Odpowiedz
z punktu widzenia prawnego jazda w parach jest możliwa tylko w WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH a interpretacja tego moze być dość swobodna i burza wokół tego zagadnienia będzie ogromna. Co użytkownik drogi to opinia czy akurat w danym momencie ta wyjatkowa sytuacja zaistniała :) ja często jeżdże z żona na kilkudnowe wycieczki rowerowe i oboje jesteśmy obładowani torbami jak na zdjeciu z tego wpisu https://www.rowertour.com/blog/przeglad-rowerow-wyprawowych-do-3000zl
Pomimo gabarytów naszych rowerów czesto jezdzimy w parze bo
  • Odpowiedz