Wpis z mikrobloga

mireczki lubiące #chorwacja! polecicie jakieś tanie miejscówki dla 4-5 (bardziej czterech) osób w pobliżu Makarskiej? Zależy nam na 2 sypialniach, ale jeśli będzie fajna oferta, to wystarczy jedna :) W Baskiej Vodzie od 23 - 27 lipca ceny oscylują w granicach 2000 PLN i więcej za sam nocleg (2 sypialnie, taras, basen). Chyba, że to już dobra cena. Jak coś to do tej pory przeglądałem Airbnb i booking.com. Ewentualnie wskazówki dla podróżujących autem na Chorwację będą bardzo mile widziane! #wakacje
  • 13
@czycztery: Obczaj Ville Katarina w Makarskiej polecam bardzo właściciele bardzo w porządku ale mają tam tyle ludzi, że może być ciężko z wolnymi miejscami jeszcze jest Villa Dzwonko/Zwonko czy jakoś tak, Villa Bogumila ale tam trzeba jedzenie też wykupić. Jak jedziesz autem to nie problem na miejscu coś znaleźć 7 lat jeżdżę do Chorwacji i powiem ci, że tylko te trzy Ville póki co wchodzą w grę przynajmniej u mnie ludzi
@franaa: Po części zależy nam na bibie kilka dni, ale bez chamówy ;) tzn. wyjście do klubu i być może upodlenie się. ale nie należymy do ludzi którzy się awanturują, czy coś. Takich omijamy z daleka. W każdym miejscu znajdą się skałki, żeby poskakać do wody? :p
@czycztery A no to jak wam zależy na imprezach i sytym melanżu to Makarska jest w punkt. Tyle, że to jest miejsce ustawione pod zachodnich turystów. Ceny są w #!$%@?, jest tandetnie i po linii najmniejszego oporu. Szcerze polecam bardziej na południe uderzyć. Na Korculi tez jest imprezowo, tylko ceny nizsze, ludzie bardziej przyjazni, a i sam klimat niewielkich miejscowości jest inny. No i masa zatoczek gdzie na morzem siedzicie sobie solo,
@franaa: jestem raczej za ta drugą opcją. Orientujesz się jak wyglądają ceny w Makarskiej w porównaniu do innych imprezowych miejsc (np. procentowo)? Kwestia 10% drożej, czy więcej? Generalnie ja zostałbym w Makarskiej max 3 dni i leciał dalej, ale nie jade sam :p
@czycztery Ja ostatnio bylem kilka lat temu, także nie wiem jak teraz. Ale kiedyś roznica cen za piwo/wino w lokalach byla całkiem konkretna i to nawet kilkadziesiąt %. Przykładowo 5l wina stołowego potrafi w sklepie kosztowac nawet 3 razy tyle, co na wyspie w wiosce. No ale nie wiem jak jest teraz, może się pozmieniało. Nie mniej, z doświadczenia powiem, ze najbardziej opłacają się male miejscowości na wyspach.
@franaa: Możesz jeszcze potwierdzić, że łatwiej jest znaleźć tańszy nocleg na miejscu, niż przez airbnb, czy booking?
U nas plan jest taki, że atakujemy Baska Vode (10 km od Makarskiej) i to jest nasza baza na kilka dni - 2 dni bibki, 2 dni zwiedzania okolicznych wysp itd i jazda dalej do Czarnogóry, czy innych miejscówek na południu. Może się nie spłukamy ;) Dzięki wielkie za info.
@czycztery Ja zawsze jeździłem na przypał. Nocleg znajdowalismy w knajpie przy paru litrach wina z właścicielem. Zawsze bez rezerwacji czy kombinacji. Raz czy dwa wbilismy sie na muke i byla lipa (warunki slabe w #!$%@?), ale i tak warto :}
@kret_w_granulkach: wlasnie znalazlem w Pisaku (ok.6 km do Baskiej Vody, z 15 do Makarskiej bodajże) nocleg na wypasie za 60 euro, ale to jest malutka miejscowość, tak że może być ciężko z imprezami. Spróbujemy na miejscu :) Podobno tam można skorzystać z wodnej taxi. Orientujesz się, czy to droga opcja i czy w nocy jest problem z dostępnością?
@czycztery: Pisak jest bardzo spoko ale nie do imprezowego wypoczynku. jeśli chodzi o taxi boats to nie wiem nic oprocz tego, ze maja byc albo już są taxi boats z Ubera( ͡° ʖ̯ ͡°) w kazdym razie na pewno mozecie zwykla taxi lub uberem jezdzic do makarskiej.