Wpis z mikrobloga

#elektryka mirki nie bijcie, mam pytanie pewnie głupie, ale czy wkładając żarówkę ledowa o mniejszym poborze mocy (11W) do gniazda które podaje (55W) co sie będzie działo? Żarówka sie będzie przepadać? Jeżeli tak to czy ma szanse podziałać kilka godzin czy raczej instant spalenie. Mowa o 12v
  • 10
na Allegro sprzedają żarówki np.h7


@Fiotr_Pronczewski: Nie wiem czy masz sumienie i czy w ogóle Cię to interesuje, ale po wsadzeniu LED-a do reflektora bez stałej przesłony, czyli w zasadzie każdego, który nie posiada soczewki, kompletnie rozjeżdża się geometria świecenia, bo LED "nie trafia" w punkty na odbłyśniku.
Próbowałem kilka sztuk żarówek LED, i jak w samochodzie w reflektorach soczewkowych świecą pięknie, tak w motocyklu przy klasycznych odbłyśnikach praktycznie z każdą
@Fiotr_Pronczewski: A czym się różni żarówka dedykowana do Twojego moto, od każdej innej żarówki H7, które muszą być wykonane według konkretnych norm? Uwierz mi, że nie różnią się kompletnie niczym, poza tym, że są dedykowane to Twojego moto, to jest analogiczna sytuacja jak z np. płynem hamulcowym DOT4, ten dedykowany do moto jest kilkadziesiąt procent droższy od "samochodowego" niczym się jednocześnie od niego nie różniąc :P.
@Fiotr_Pronczewski: Jestem takiego samego zdania, też wolę samodzielnie wyrabiać sobie opinię. U mnie na klasycznych odbłyśnikach nie podszedł żaden LED, ale na soczewkach jest rewelacja, jeżeli faktycznie coś tam udało się w konstrukcji przez ostatnie miesiące poprawić, to światła będziesz miał genialne :). U mnie w FZS-ie, LED w jednym reflektorze świecił lepiej, niż Philipsy Xtreme Moto w dwóch reflektorach razem :D. Jak wrzuciłem w obydwa refy LED-y, to przed moto