Wpis z mikrobloga

Mirki co się znają na #seo i #pozycjonowanie
"Współpracuję" z firmą która obiecała zająć się kompleksowo pozycjonowaniem mojej strony i adwordsami. Już #!$%@? z tym że zapłaciłem 3tys. złotych na adwords i jego obsługę, a wyniki miałem gorsze niż kolega (ta sama branża), który sam sobie je odpalił na pałe za 500zł - i to serio, dużo dużo gorsze.

4 miesiąc mnie pozycjonują i dostałem raport z którego wynika iż:
*Raport pozycji w google (12 słów kluczowych) same zera - nie ma mnie po zadnym.
*6 fraz w top50, 1 w top10

Czy po 4 miesiącach nie powinno być już jakiś efektów? Ich podsumowanie to to, że zanim osiągną odpowiednią ilość linków żeby google zaczeło mnie indeksować minie jeszcze "troche czasu" :D normalne to jest i ja cudów oczekuje, czy oni w #!$%@? walą i nic nie robią? Pytam, bo na dzień dzisiejszy wygląda na to że jedyne co oni robią sprawnie to wystawianie faktur.
  • 15
Po czterech miesiącach może jeszcze nie być widać konkretnych efektów pozycjonowania, zwłaszcza jeśli jest to nowa domena. Zależy też od konkurencyjności na dane frazy i słowa kluczowe.
@mamarysh: a nie wiem, jakieś tam błędy na stronie wskazali, poprawiłem i tyle. Nie mogę się od nich doprosić żeby mnie podpieli też pod analyticsa żebym wyniki adwords podejrzał, które tak #!$%@?.

@JulianCarax: to ile mam dać im czasu żeby móc zacząć kręcić inbe?
@Sonkersky: Jak właściciel strony może nie mieć dostępu do analiticsa?( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale już pomijając to, powinni pokazać Ci jakiekolwiek zmiany w porównaniu ze stanem, od którego zaczęli, aż do teraz a propos pozycji strony na konkretne słowa kluczowe... Chyba, że nowa domena i zaczynałeś od zera.
Z adwords powinieneś otrzymać pełny raport zawierający słowa kluczowe, stawki, konwersje, pozycje itd. Wysoki koszt kliknięć może wynikać z ustawionego priorytetu pozycji. Powinni na początku skonsultować, czy zależy Ci na wysokiej pozycji, a więc jak największej ilości wejść w krótkim czasie za wysoką stawkę czy lepiej być trochę niżej, ale mniejszym kosztem.

Zakładam, że strona zupełnie nowa, a więc raport pozycji na początek pozycjonowania nie ma tutaj sensu. Sześć fraz w TOP
@Sonkersky: Jeżeli masz ochotę i czas to strugnij na PW bo serio aż mnie mierzi jak firmy robią sobie jaja za pieniądze klientów. Jak coś to masz kilka podpowiedzi gratis. Jak się zdecydujesz do nas przenieść temat - spoko, jak nie - pozwól sobie polecić chociaż jakieś sensowne osoby/firmy.