Wpis z mikrobloga

Witam, posiadam podnośnik, taki jak na zdjęciu. Trochę mi się nudzi, wiec wpadłem na pomysł, by przerobić pada do Xboxa, tak by można było sterować nim zwyżką xD Pytanie do bardziej znających się na tym osób, czy możliwe jest takie rozwiązanie? Czy wymaga to dużego nakladu pracy? Zwyzka jest dość zaawansowana, naszpikowana wieloma funkcjami i czujnikami. Nie chciałbym zbytnio ingerować w nią, aby czegoś nie zepsuć xD mam arduino, cała dokumentację techniczną podnośnika i sporo elektronicznego szpeja. Myslalem o jakimś odbiorniku wpinanym w gniazdo na oryginalnego pilota, komunikujacym się z padem radiowo, badz przy pomocy bt. Do tego dorobić ja minipulpit z diodami oznaczajacymi bieżące parametry ur adzenia, np przeciązenie kosza, czy kat jego obrotu. Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam :) #kiciochpyta #elektronika #programowanie #arduino
TadeuszDrozda - Witam, posiadam podnośnik, taki jak na zdjęciu. Trochę mi się nudzi, ...

źródło: comment_WXukMqFxBBIg2ckyVq4N9JeYfBKKpJdj.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@lambda: @daczka92: wolałbym zrobić to bez używania smartfona, zwłaszcza do sterowania, bo to byłoby niewygodne. To coś jak granie w gry na smartfonie, da się ale bywa niewygodne. Co do samego pada, to to nie jest kwestia bibliotek? Wydaje mi się, że można je znaleźć w internecie.
  • Odpowiedz
@TadeuszDrozda: nie interesowałem się nigdy podłączeniem pada, za to po bluetoth robiłem sporo rzeczy. a granie podniśnikiem padem albo smartfonem to tak samo :D. no i na smartfonie można bardziej customizować przyciski. teraz drony robią ze tylko sterowanie smartfonem :P.
jestem bardzo ciekaw czy Ci się uda. powodzenia
  • Odpowiedz
@TadeuszDrozda: Niech kontroler zwiera przez tranzystor (?) odpowiednie przyciski na pilocie. A tak ogólnie to mam nadzieje, że pytasz teoretycznie. Taka zwyżka ma swoje kontrole i atesty techniczne a jak zaczniesz w niej grzebać to je straci. Nie mówię już o awarii gdzie kontroler wystawi/dostanie fałszywy sygnał np. podnoszenia się i w coś przywali...
  • Odpowiedz
komunikujacym się z padem radiowo


@TadeuszDrozda: No i już widzę jak ktoś się podłącza i ktoś spada na kogoś.
Są gotowe rozwiązania. Poza tym taka przeróbka będzie wymagała atestu Inspekcji Dozoru Technicznego i wystawienia numeru, nie sądzę, by na coś takiego się zgodzili.
  • Odpowiedz