Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś obiektywne wskaźniki pozwalające stwierdzić, ze komputer się "kończy" i nie ma sensu dokupować części? Mam laptopa, leciwego już, ale do niedawna chodził w miarę płynnie. Teraz bardzo mocno się zacina, format nic nie dał, są sytuacje gdy zuzycie procesora i pamięci nie jest specjalnie duże, ale i tak koszmarnie zwalnia. Zdarza mu się też zacinać na grach, które powinny na nim działać na full detalach. Co może być tego przyczyną?

#pytanie #komputery #laptopy
  • 13
  • Odpowiedz
@pixxel: może dysk ? w laptopach dysk dość często zawodzi, ogólnie co do twojego pierwszego pytania, to najprostszym parametrem jest cena. jeśli np. potrzebowałbyś więcej RAM ( często zauważasz zużycie na poziomie 80%+) i lepszy procesor ( tu podobnie jak z ramem ) i do tego dysk, to jednoznacznie świadczy że nie ma sensu tego ratować, bo albo nie będziesz miał możliwości kupić sprzętu kompatybilnego o satysfakcjonujących Cię parametrach, albo
  • Odpowiedz
@sebawo: @gwynebleid: @zielonymariuszek: @kw401: @robgal519: dysk warty wiecej niz cały lapek ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc jeśli to jego wina to raczej nie opłaca mi się go kupować. Spawdzałem obecny i generalnie nie widziałem zmian w porównaniu z kiedyś. Jest możliwość, że #!$%@?ł się w jakiś sposób procesor/karta graficzna/płyta główna? W sensie jakieś puszczenie lutów czy coś w
  • Odpowiedz
P. S. generalnie za 150zł miałbym komplet pasującego procka i RAM tylko nie wiem czy to nie będzie reanimowanie trupa
  • Odpowiedz
@gwynebleid: no właśnie bardzo się grzeje, ze aż czuje na panelu dotykowym mimo pełnych obrotów wentylatora. Możliwe, ze to wina kurzu, więc go przeczyszczę jak będe miał dostęp do narzędzi i czas tylko się zastanawiam czy może warto by bło od razu pastę wymienić na procesorze czy sobie darować?
  • Odpowiedz
Czy są jakieś obiektywne wskaźniki pozwalające stwierdzić, ze komputer się "kończy" i nie ma sensu dokupować części? Mam laptopa, leciwego już, ale do niedawna chodził w miarę płynnie.


@pixxel: normalni ludzie od razu podają model laptopa - oznaczenie producenta by poznać konfigurację
  • Odpowiedz