Wpis z mikrobloga

@BajerOp: zależy jak kto się czuje. Ja zwykle mam przypływ energii, mogę skakać, latać, pływać... jeśli odczeka chwilę, stwierdzi, że się dobrze czuje, to czemu nie?
@dzikidzik666 po czym wnosisz? Po tym ze oddałem krew? Ludzie jeżdżą, nie spiąć, chlejac noc wcześniej, albo mają zdolności manualne i refleks gorszy ode mnie i jakoś nikt tego nie bada więc nie wiem czemu ja czując się wyśmienicie jestem nierozwazny?
@Przepior86: A zwyczajnie dlatego, że skoro w Twoim odczuciu ubytek 400ml krwi i dalsze prowadzenie pojazdu jest ok, to mam prawo uważać to za brak rozsądku (u Ciebie). Czy jednak się mylę? Swoją drogą gratuluję postawy!

@MotoKubaPL: przepraszam, że śmiem wątpić w to co piszesz, ale podeprzesz swoje słowa wiarygodnym źródłem informacji? Piszesz o oddawaniu krwi vs niewyspanie się.

@NajwyzszaFormaSztuki: oczywiście, tak samo jak picie jednego piwerka i prowadzenie.
@dzikidzik666 a pokaz mi ile wypadków na drogach jest powodowanych przez zmęczenie i niewyspanie. A ile przez oddanie krwi i? Bo z tego co wiem to pierwsza statystyka istnieje i jest uważana za problem, a druga nie ;)
@Przepior86: ehhh no tak... To ja tylko zostawię:

Bezpośrednio po oddaniu krwi nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych. Wymagany jest co najmniej 30 minutowy odpoczynek, zjedzenie przynajmniej połowy czekolady i wypicie ok. 0,5 l płynu. Nie należy w dniu oddania pić alkoholu ani wód gazowanych.

Jazda rowerem po oddaniu krwi jest możliwa co najmniej po upływie 3 godzin


z http://www.krwiodawstwo.pl/26/jak-zostac-krwiodawca

Zastanawia mnie tylko dlaczego rower 3h a pojazd mechaniczny (traktor/auto/motocykl) to
@dzikidzik666 " spoko odczekalem swoje, poczytałem książkę, czuje dobrze człowiek więc jadę" w międzyczasie zjadłem i się napilem więc Wtf mate?
A jazda rowerem wymaga wysiłku fizycznego a jazda na motocyklu tylko ruchów rękoma i balansowania ciałem.