Wpis z mikrobloga

@NadiaFrance: Hej Nadiu, nie udzielam się na Wykopie od dłuższego czasu, wypadłem z rankingu (co mnie kompletnie nie obchodzi), ale zanim (być może) usunę konto chciałem Cię prosić o radę. Za tydzień jadę służbowo do Nanterre - czy powinienem się czegoś obawiać? Jakby nie patrzeć to takie trochę przedmieścia Paryża, czyli teoretycznie obszar wysoce wzbogacony kulturowo...
  • 5
  • Odpowiedz
@Agent_WSI: nie wiem, bo ja tam nie mieszkam, tu możesz sprawdzić opinie mieszkańców, wychodzi 6/10, opinie jednostek są różne, od narzekań na niuanse takie jak brak zieleni, po narzekania, że to jest prawdziwe getto.

Możesz przetłumaczyć Google Translate.

https://www.ville-ideale.fr/nanterre_92050.php#commentaires

Jeśli nigdy nie byłeś we Francji, to a) nie daj sobie zawiązać sznurka na ręce, b) nie podpisuj żadnych petycji c) nie noś wszystkiego przy sobie (np. noś dowód osobisty i jedną
  • Odpowiedz
@Agent_WSI: i jeszcze dodam dwa tricki: wszyscy żebracy, bezdomni, szumowiny boją się Rosjan, więc jeśli ktoś z Waszej delegacji mówi po rosyjsku, po prostu się umówcie, że on będzie gadał jakby coś, tyle, że po rosyjsku.

Tanie knajpy mają papierowe obrusy na stolikach na zewnątrz, lub nie mają ich wcale - jeśli obrus jest z tkaniny, knajpa jest droga. Jeśli chcesz oszczędzić, jedz panini - to takie dobre włoskie bułki, jak
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Dzięki Ci bardzo! Nie zamierzam oczywiście pozwolić komukolwiek zawiązać czegokolwiek na ręce, nodze czy jakiejkolwiek kończynie ;-)
Z jedzeniem też nie powinno być problemów, bo hotel mamy ze śniadaniem a obiad powinniśmy dostać od firmy - tylko na kolację będziemy robić wypad na miasto. Z rosyjskim może być słabo, ja mogę udawać, że znam niemiecki a koleżanka mówi płynnie po hiszpańsku i portugalsku, ale to raczej się nie przyda :/
  • Odpowiedz
Z rosyjskim może być słabo, ja mogę udawać, że znam niemiecki a koleżanka mówi płynnie po hiszpańsku i portugalsku, ale to raczej się nie przyda


@Agent_WSI: to mówicie po polsku, jest dość podobny do rosyjskiego - ta sama rodzina językowa. Nie wiem, czemu, ale Rosjanie budzą panikę u wszelkich «szumowin». Jeśli będziecie mówić po niemiecku, to wyjdzie na to, że jesteście bogatymi -Niemcy są bogate- turystami, więc tym bardziej jeśli ktoś
  • Odpowiedz