Wpis z mikrobloga

Mirki, xperia xa (nie jest wodoszczelna) wpadła na chwilę - sekundę - do kubka z wodą - zamoczył się głównie dół telefonu, czyli ładowanie i głośnik. Z telefonu nie da się bezpośrednio wyjąć baterii. Głośnik działa dużo ciszej, natomiast sam telefon działa normalnie (jeszcze?). Co mogę zrobić żeby zminimalizować szkody? Póki co go wyłączyłam i staram się osuszyć, ale że nie da się "rozkręcić" to jest to trudne (logika różowych;)).

#smartfony
  • 13
@szarley: woda i tak odparuje zostawi za to uszkodzenia na płycie które po jakimś czasie mogą spowodować zwarcie, woda +napięcie zrobi swoje. Pomaga rozebranie telefonu i np płukanie w izopropanol usunie wilgoć
@Norskee: wyłączylam od razu. po prostu nie popsuł się natychmiast, a że głośnik działa ciszej - to usłyszałam od dźwięku dotyku ekranu.

@szarley: co do ryżu, możliwe że to mit - na pewno nie taki szkodliwy, a może pomoże.
tzn może miało to większy sens jak telefony dało sie kiedyś na szybko rozkręcić i każdą poszczególną część wysuszyć w warunkach domowych, w przypadku smartfona trudno powiedzieć.
na wszelki wypadek wlożylam