Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym poprawić jakość dźwięku na swoich słuchawkach. Są to Sennheiser HD215 i mam je podpięte do laptopa. Chciałbym głównie lepsze podbicie basów. Wiem, że mógłbym się bawić equalizerem, ale wolałbym sprzętowe wsparcie. Jestem kolejnym laikiem w tej sprawie. Musiałbym kupić jakiś wzmacniacz, tak? Czy jak to się nazywa.
I działało by to tak, że laptop jest podłączony do wzmacniacza i słuchawki do wzmacniacza? A może po prostu powinienem kupić jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową? Proszę o porady. Co do tego ile mógłbym wydać pieniędzy, to powiedzmy, że około 300zł. Nie wiem, czy to wystarczy? Narazie chciałbym się tak początkowo zorientować w temacie, jak trzeba będzie wydać więcej to dozbieram.
Z góry dzięki.
#audiofile #audio #muzyka #kartadzwiekowa #audioboners #wzmacniacz #sluchawki
  • 16
  • Odpowiedz
@niggets: kurcze, to juz sam nie wiem. Byłem wczoraj w saturnie i testowałem słuchawki za 300zł i jakość dźwięku była fenomenalna. Tylko nie wiem do czego te słuchawki tam były podpięte. Chciałbym uzyskać u siebie w domu taką jakość jak tam w sklepie. Może to jednak bardziej kwestia zmiany słuchawek niż dokupienia karty muzycznej/wzmacniacza?
  • Odpowiedz
@piotreek88: no popacz. Z zasady sygnał radia fm jest gówniany bo pasmo 60hz - 15khz a jakos cuda z tego sie robi. Kompresory dynamiki i bass bosty jakos działaja. No i gdyby nic sie nie dawało jak mówisz to rynek wzmacniaczy z loudnesem i innymi sztuczkami powinien nie istniec od 40lat...
  • Odpowiedz
  • 1
@ciepla_deska_klozetowa wiesz co mam takie same słuchawki i wzmacniacz Fiio jak odzyskam mój sprzęt to zobaczę czy robot to jakąkolwiek różnice dla tych słuchawek. Nie sądzę bo 215 to słaba liga ale zobaczymy co da się wyciągnąć z tego.
  • Odpowiedz